فروشگاه عجیب بنکسی افتتاح شد

این هنرمند برای اولین بار اسباب و اثاثیه خانگی همچون قالیچه و لیوان را در کنار آثاری چون جلیقه ضد گلوله ای که استورمزی خواننده انگلیسی در فستیوال گلاستونبری بر تن کرد، در این مغازه عرضه می‌کند.

این مغازه با هدف محافظت از نشان تجاری بنکسی افتتاح شد. سال گذشته بنکسی با یک شرکت تبلیغاتی به دلیل تلاش برای مصادره لقب این هنرمند برای فروش اجناس بِرَند، به مشکل برخورد.

این آثار به طور متنوع قیمت گذاری شده است، به طوری که برخی از آثار با قیمت ۱۲ دلار به فروش می رود و بهای برخی نیز ۶۴۳ دلار تخمین زده شده است.

بنکسی در مورد این مغازه آنلاین گفت: این یک مغازه واقعی است که همه محصولات در یک استودیوی هنری و نه یک کارخانه تولید می شود.

خریداران باید نخست مشخصات خود را ثبت کنند و با پاسخ به این پرسش که «آیا هنر اهمیت دارد؟»، ثابت کنند که ربات نیستند.

بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های به تصویر درآمده است.

وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره استیو جابز رئیس فقید شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه پناهجویان در شهر کاله فرانسه به تصویر کشید.
آثار این هنرمند در سال ۱۹۹۳ به تدریج روی دیوارها و قطارها نقش بست و تا سال ۲۰۰۱ هنر وی در همه بریتانیا نمایان شد؛ تا جایی که بی درنگ قابل شناسایی بود.
بعلاوه، ردی از آثار بنکسی علاوه بر انگلیس در ژاپن برجا مانده است. وی در سال ۲۰۱۴ جایزه شخصیت سال آکادمی بین‌المللی علوم و هنرهای دیجیتال موسوم به «وبی» را از آن خود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />