باستان‌شناسان، نقاشی‌های صخره‌هایی به طول ۸ مایل را در جنگل‌های بارانی آمازون کشف کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری سان، تیمی از باستان شناسان باستان شناسان انگلیسی و کلمبیایی موفق به کشف ده‌ها هزار نقاشی صخره‌ای مربوط به عصر یخبندان در جنگل‌های بارانی آمازون کلمبیا شدند.

این نقاشی‌ها صخره‌هایی به طول ۸ مایل [حدود ۱۰کیلومتر] را پوشش می‌دهند و تصور می‌شود نقاشی‌ها متعلق به حیوانات عظیم الجثه‌ای هستند که اکنون منقرض شده اند. از جمله این حیوانات می‌توان به یک تنبل غول پیکر، مورچه خوار، یک خوکچه ماقبل تاریخ، تمساح و یک گونه از فیل‌های ماقبل تاریخ به نام ماستودون اشاره کرد.

تصور می‌شود این نقاشی‌ها توسط مردم عصر یخبندان در حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ سال پیش کشیده شده اند. آن‌ها ممکن است اولین انسان‌هایی باشند که به آمازون رسیده اند.

به گفته باستان شناسان، از یک رنگدانه طبیعی قرمز به نام اوچر برای ایجاد هنر خیره کننده استفاده شده است. افرادی که این نقاشی‌ها را خلق کرده اند در زمانی زندگی می‌کردند که آمازون تنها منطقه گرم روی کره زمین بود.

این نقاشی‌های صخره‌ای در منطقه‌ای به نام «سرانیا لا لیندوسا» (Serranía La Lindosa) که یکی از بزرگترین مکان‌های هنر سنگ در جهان است و در بالای سه پناهگاه صخره‌ای واقع شده اند. این منطقه پیشتر تحت کنترل شورشیان کلمبیا بود و باستان شناسان پس از پایان درگیری‌ها به این محل را یافتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I