در این مطلب سعی داریم به معرفی متفاوت‌ترین تم‌های استفاده‌شده در رستوران‌ها و عجیب‌ترین رستوران‌های جهان بپردازیم.

  در دنیا، رستوران‌هایی هستند که برای جلب نظر مشتریان از سبک‌ها و تم‌های مختلفی استفاده می‌کنند. البته برخی از این تم‌ها، کمی عجیب و برخی از آن‌ها بسیار هیجان‌انگیز و زیبا هستند و در مواردی نظر مشتریان زیادی به خود جلب کرده‌اند.

در این مطلب سعی داریم تا به معرفی چندش‌آورترین تم‌های استفاده‌شده در رستوران‌ها و عجیب‌ترین رستوران‌های جهان بپردازیم.

رستوران Modern Toilet در تایوان

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

در تایوان رستورانی با تم عجیب توالت مدرن راه‌اندازی شده است. این رستوران تماماً از تجهیزات سرویس بهداشتی مثل وان حمام، توالت فرنگی و دستمال توالت استفاده می‌کند. برای مثال حتی غذا نیز در ظروفی به شکل توالت فرنگی سرو خواهند شد و صندلی‌های آن نیز توالت‌های فرنگی است که زیاد خوشایند نخواهد بود. اما باید بگوییم که این رستوران نظر بسیاری را به خود جلب کرده و برای برخی بسیار جذاب، جدید و هیجان‌انگیز است. حتی دیدن تصاویر این رستوران هم آزاردهنده است.

رستوران آبشار Escudero در فیلیپین

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

در فیلیپین رستورانی در کنار آبشار معروف Las basin راه‌اندازی شده که در تابستان بسیار خنک خواهد بود و تمام مشتریان خیس از رستوران خارج می‌شوند. مهمانان می‌توانند غذای خود را در دل آبشار بر روی میز و صندلی‌هایی از جنس بامبو بخورند و از آبشار لذت ببرند. این رستوران یکی از عجیب‌ترین رستوران‌های جهان است که در آب غذا سرو می‌کند.

رستوران آسمانی در بلژیک

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

رستورانی در بلژیک، میز غذایی باقابلیت پرواز در آسمان را در اختیار مهمانانش قرار داد و مشتریان درحالی‌که در آسمان به منظره‌ی اطراف نگاه می‌کنند؛ می‌توانند از غذای خود نیز لذت ببرند. این رستوران تا ارتفاع ۴۵ متر بالا خواهد رفت و در لیست فوربز، از عجیب‌ترین رستوران‌های جهان شناخته شد. اکنون رستوران‌هایی با این سرویس در کشورهای مختلفی ارائه‌شده‌اند، ولی بلژیک اولین کشوری بود که رستوران آسمانی خود را ایده پردازی و راه‌اندازی کرد.

رستوران CLINIC در سنگاپور

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

همان‌طور که از نام این رستوران مشخص است، با تم بیمارستان و کلینیک راه‌اندازی شده و تمامی تجهیزات بیمارستان را برای سرو غذا در اختیار گرفته است. درواقع پس از ورود به این رستوران دچار سردرگمی خواهید شد چراکه تخت خواب، میز، ویلچر، سرنگ و دیگر موارد پزشکی که در این رستوران دیده می‌شود، کاملاً حس یک کلینیک را به مشتری منتقل خواهد کرد. شاید این تضادها برای برخی از مردم جذاب باشد، اما بسیار عجیب‌وغریب است.

رستوران Ithaa رستوران زیرزمینی در مالدیو

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

رستوران Ithaa درواقع اولین رستوران زیرزمینی است که در عمق ۵ متری آب‌های دریا راه‌اندازی شده و با تم اقیانوس، ماهی‌ها و کوسه‌ها، فضایی آرام و دل‌چسب را برای مهمانان فراهم کرده است. مشتریان می‌توانند از منظره ۲۷۰ درجه خود تمام اقیانوس را در اختیار داشته باشند و از منظره‌ی زیرآب لذت ببرند.

رستوران Donny Dirk در آمریکا

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

در مینه‌سوتا که یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است، رستورانی با تم زامبی، فضایی ترسناک و مهیج را برای مشتریان ایجاد کرده است. بخش عمده‌ی خدمات این رستوران درزمینه نوشیدنی‌ها است و با یک موزیک خسته‌کننده، فضایی متفاوت و ترسناک را برای مهمانان به ارمغان می‌آورد.

رستوران silent در بروکلین

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

در بروکلین، یکی از بخش‌های قدیمی شهر نیویورک، رستورانی با تم سکوت راه‌اندازی شده و تنها کاری که می‌توانید در این رستوران انجام دهید این است که بدون سروصدا و بدون صحبت در آرامش کامل غذا بخورید و از سکوت محیط لذت ببرید. البته تم سکوت در این رستوران در روزهای خاصی برگزار می‌شود. صاحبان این رستوران این تم سکوت را از یک صومعه بودایی در هند الهام گرفته‌اند. درنتیجه در هنگام غذا هیچ‌کس اجازه صحبت کردن نخواهد داشت و فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌شود.

رستوران یا قبرستانی در هند

عجیب‌ترین رستوران‌های جهان با تم‌های متفاوت و باورنکردنی

در هند دقیقاً در یک قبرستان قدیمی یک رستوران راه‌اندازی شده و این در حالی است که در رستوران، تمامی قبرها همچنان وجود دارند و مردم در کنار قبرها غذا می‌خورند. صاحب این رستوران وقتی شروع به ساخت یک رستوران در این مکان قدیمی کرد، تصمیم گرفت تا قبرها را خراب نکند و در تم رستورانش از این قبرها استفاده کند.

منبع: دینو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =