۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر 15485

ویتامین C برای کرونا خوب نیست

کرونا ویروس جدید (CoV) نوعی جدید از ویروس است. بیماری ایجاد شده با ویروس کرونا که به آن بیماری کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) می‌گویند، اولین بار در ووهان چین شناسایی شد. CO مخفف کرونا، VI مخفف ویروس و D به معنی بیماری (در انگلیسی). قبلاً به این بیماری «کروناویروس جدید ۲۰۱۹» یا «nCoV-۲۰۱۹» می‌گفتند. ویروس COVID-۱۹ ویروس جدیدی بوده و به خانواده ویروس‌هایی همچون سارس (سندروم تنفسی حاد) و سایر سرماخوردگی‌های معمولی مرتبط است.

ویتامین C برای کرونا خوب نیست!

ضمن عذرخواهی از همه پزشکان طب سنتی و گیاهی، تازه‌ترین توصیه «سازمان بهداشت جهانی» درباره کارهایی که برای مقابله با کرونا نباید انجام دهیم:

۱. مصرف زیاد از حد ویتامین C

۲. سیگار کشیدن و مصرف دخانیات

۳. نوشیدن دمنوش‌ها و چای‌های گیاهی

۴. استفاده چندین ماسک همزمان

۵. خوددرمانی به‌ویژه در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها

سازمان بهداشت جهانی در سایت رسمی خود به نکته مهمی اشاره کرده است. لیستی را معرفی کرده که نه تنها به عنوان دارو یا علاج کمکی به درمان کرونا نمی‌کند، بلکه می‌تواند حتی مضر هم باشد! ازجمله ویتامین C.

ویتامین C برای کرونا خوب نیست!

توجه کنید اعلام کرده به عنوان درمان؟! پس در واقع مخاطب، فرد مبتلا به کرونا است. اما ممکن hsj شما مبتلا باشید ولی خبر ندارید و ویتامین C بخورید و بدتر ویروس در بدن شما پخش می‌شود! بنابراین سایت who به هیچ عنوان نگفته که ویتامین C خوب نیست، این بخش برای افراد مبتلا به کرونا است. قطعا ویتامین C برای سیستم ایمنی بسیار مفید است، اما نباید بعد از تشخیص کرونا مصرف بشود، همین و بس.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =
google-site-verification=Xs5t2avihty62k-cWBW_tL4wR38FhgEcQ8_PHQ5m0y8