شفقنا رسانه_  عکس از منابع مهم اطلاعات است و عکاسان نقشی تاثیرگذار در انتخاب و انتقال این اطلاعات بر عهده دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب، بیان واقعیت صحنه به مخاطب و قابل درک بودن است. عکس خبری باید ساده، دقیق و سرشار از اطلاعات باشد و همچنین بتواند از زوایایی جدید و گسترده تر از واقعیت را در معرض دید مخاطب قرار دهد. «شفقنا رسانه» با همین رویکرد قصد دارد، منتخبی از تصاویر و گزارش های تصویری خبرگزاری های داخلی را که از نظر مضمون، ویژگی های حرفه ای و جذابیت های تصویری تا حدی متمایز به نظر می رسد، منتشر کند.

به گزارش شفقنا رسانه، «عادل باخدا» عکاس خبرگزاری ایرنا تصاویر دردناکی از وضعیت یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان کار کرد که به دلیل فقدان آب و برق در شرایط خطرناکی قرار دارند. این تصاویر به دلیل سوژه پردازی و درگیری عکاس با موضوع مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده«روستای گوچکوه در شهرستان فنوج در جنوب استان سیستان و بلوچستان ولقع شده است. در این روستا ۱۸ خانوار با ۱۴۰ نفر جمعیت زندکی می کنند ولی فاقد برق و آب آشامیدنی هستند.شهرستان فنوج با ۵۲ هزار نفر جمعیت و هفت هزار و ۷۳۳ کیلومتر مربع گستره در ۶۰۰ کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.فنوج نقطه ارتباط مکران(بلوچستان) با منطقه پر رونق و دارای تمدن کهن جیرفت، جنوب کرمان و هرمزگان بوده است.فنوج در سال ۱۳۶۹ به عنوان بخش مستقلی از بخش بمپور ایرانشهر جدا شد و در سال ۱۳۷۰ به شهر ارتقا یافت و به شهرستان نیکشهر الحاق شد و در نهایت در سال ۱۳۹۲ به شهرستان ارتقا یافت.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />