۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
کد خبر 130366

چند وقتی است که به بهانه فاصله‌گذاری اجتماعی از یکدیگر دور و در میان دیوارها محصور شده‌ایم و یک تنهایی ناخواسته گریبان‌مان را گرفته است. این شرایط در روزگار شیوع کرونا، بسیار سخت است و حال پس از گذشت نزدیک به ۲ سال احوال مردم به گونه‌ای است که ‌همه منتظرند هرچه زودتر از این تنهایی عبور کنند.

آفتاب‌نیوز :

شیوع کرونا در این مدت، اثرات منفی بسیاری در جامعه داشت، از جمله از درگذشت تعداد زیادی از هم وطنانمان که می‌توان این موضوع را از لحاظ اجتماعی و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار داد اما وضعیت مشاغل و اصناف در این میان هر روز سخت و سخت‌تر شد.

اطلاعات آماری از تعداد مغازه‌داران، افزایش نرخ اجاره‌بها، بیکار شدن تعدادی از مستاجران، کاهش میزان درآمد و قدرت خرید مردم در مقایسه با قبل و بعد از شیوع کرونا، گوشه‌ای از تاثیرات منفی کرونا بر اصناف بود، هرچند که بسیاری از آن‌ها برای رهایی از این مشکل به فروش آنلاین روی آوردند اما وضعیت آن‌ها آنطور که باید و شاید مانند قبل رونق نگرفت و همین موضوع باعث شد به نوعی این افراد با تنهایی در محیط مغازه، وقت بگذرانند.

نیاز به عبور از تنهایی و از بین رفتن این فاصله، از جمله مواردی است که به شدت در میان مغازه‌داران احساس می‌شود و ادامه پیدا کردن این شرایط ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری در سال‌های پساکرونا برای اصناف داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />