۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
کد خبر 117140

در این گزارش چند نمونه از بزرگ‌ترین گنج‌های ناپدید شده دریایی را به شما معرفی کرده ایم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، افرادی بسیاری اصرار دارند که گنج‌های گم شده کاملا افسانه‌ای هستند، اما این موضوع کاملا حقیقت ندارد. با اینکه به صورت حتم می‌توان گفت که بسیاری از این گنج‌ها کاملا خیالی بوده اند، بسیاری دیگر نیز واقعی هستند و افراد بسیاری هرساله مبالغ زیادی برای پیدا کردن آن‌ها هزینه می‌کنند.

در این گزارش ۱۰ عدد از بزرگ‌ترین گنج‌های ناپدید شده دریایی را برای شما معرفی کرده ایم.

Oak Island چاه پول

ارزش گنج: نامعلوم

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

این محل که “چاه پول” نام گرفته است در اواخر قرن ۱۸ توسط یک نوجوان کشف شد. تاکنون افراد بسیاری برای بازیابی گنج‌های این مکان تلاش کرده اند، اما نتوانته اند در این زمینه موفق شوند. این چاه پر از تله و راهروهای پیچ در پیچی است که جست و جو را بسیار دشوار کرده است.بسیای باور دارند که این مخفیگاه محلی بوده که دزدان دریایی در طول زمان‌های مختلف گنج‌های خود را در آن پنهان می‌کردند.

گنج‌های کاپیتان کید «Kidd»

ارزش گنج ۱۶۰ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

یکی از معروف‌ترین دزدان دریایی قرن ۱۷ و ۱۸ که مدت زیادی را به غارت کشتی‌های مختلف مشغول بود. او در طول این سال‌ها توانست به ثروت زیادی دست یابد و با هدف حفظ آن‌ها مقادیر زیادی را در محل‌های مختلف مخفی کرد.افراد بسیاری تاکنون تلاش کرده اند تا بخش‌های از گنج او را بیابند، اما به هیچ گونه موفقیتی در این زمینه دست نیافته اند.

ثروت Jean LaFitte

ارزش گنج: ۲ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

این دزد دریایی فرانسوی به همراه برادرش مدت زیادی را خلیج مکزیک به غارت کشتی‌های تجاری گذراند. او در طول این زمان موفق شد بیش از ۵۰ کشتی را تحت کنترل خود درآورد و در نهایت ثروت بسیاری را جمع آوری کند.گفته شده که ثروت آن‌ها آنچنان زیاد شد که دو برادر ناچار شدند تا بخش عظیمی از آن را دفن کنند.

گنج‌های Blackbeard

۲.۵ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

شاید بتوان با اطمینان گفت که “ریش سیاه” معروف‌ترین دزد دریایی تاریخ است. او در طول سال‌های فعالیت خود به شدت قدرتمند بود و هر کسی از قدرتش می‌ترسید.

در سال ۱۹۶۶ یک کشتی که احتمالا متعلق به او بود کشف شد، تنها نکته منفی این کشتی این بود که کوچک‌ترین شی با ارزشی در آن وجود نداشت. افراد بسیاری تاکنون به دنبال گنج او گشته اند، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده اند.

جواهرات لیما

ارزش: ۶۰ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

در طول شورش‌های سال‌های ۱۸۲۰ در پرو بر علیه اسپانیا، کاپیتان یک کشتی انگلیسی مسئول انتقال جواهرات شهر لیما شد. این جواهرات به شدت با ارزش بودند و شامل مجسمه‌ها و شمشیرهایی از طلای خالص می‌شد.

طمع زیاد باعث شد تا کاپیتان توماس تمامی مسافرانش را به قتل برساند و سپس گنج‌ها را در مکانی نا معلوم دفن کند، به امید اینکه بعدا از آن‌ها استفاده کند. او هیچ وقت به آرزویش نرسید و هیچ گاه محل دفن جواهرات را مشخص نکرد.

جواهرات سلطنتی King john

ارزش: ۷۰ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

در سال ۱۲۱۶ “پادشاه جان” در طول یکی از سفرهایش بیمار شد و تصمیم گرفت تا از راهی سریع‌تر به قصرش برگردد، او مسیری را انتخاب کرد که پر بود از باتلاق‌هاای خطرناک. او در این مسیر واگون‌هایی پر از جواهر به همراه داشت که در حدود ۷۰ میلیون دلار ارزش داشت.آن‌ها هیچ گاه به مقصد خود نرسیدند و در طول مسیر به همراه جواهرات ناپدید شدند.

جواهرات Nuestra Senora de Atocha

ارزش: ۲۰۰ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

در سال ۱۶۲۲ یک کشتی اسپانیایی که در حال حمل بیش از ۷۰۰ میلیون دلار جواهرات بود گرفتار یک طوفان شد و به دلیل وزن سنگینش به سرعت غرق شد. به دلیل وجود گنج با ارزش این کشتی، اسپانیا به سرعت افراد زیادی را مسئول جست و جو برای آن کرد که در نهایت بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافت.

گفته شده که این کشتی شامل ۱۷ تن نقره، ۲۷ کیلو سنگ‌های قیمتی و ۳۵ جعبه طلا و ۱۲۸ هزار سکه بوده است. در سال ۱۹۸۵ یک جست و جو گر گنج موفق شد تا ۵۰۰ میلیون دلار از گنج‌های این کشتی را بیابد، اما ۲۰۰ میلیون دلار از گنج این کشتی هنوز گم شده باقی مانده است.

افسانه‌های مرد طلایی

ارزش گنج: ۳۰۰ میلیون دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

شایعات بسیاری درباره دریاچه Guatavita وجود دارد. گفته شده که در گذشته فردی به نام El Dorado به داخل این دریاچه پریده بود. گفته شده که طرفداران او پس از آن مقادیر زیادی طلا به عنوان بزرگ داشت به داخل این دریاچه ریختند.

در طول سال‌های مختلف مقادیر زیادی از این طلاها کشف شد، اما گفته شده که نزدیک به ۳۰۰ ملیون دلار از این گنج‌ها هنوز در این مکان قرار دارد.

گنج San Miguel

ارزش: ۲ میلیارد دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

در نزدیکی سال ۱۷۱۵ اسپانیه تعدادی کشتی بزرگ پر از گنج‌های گران قیمت داشت. دولت اسپانیا تصمیم گرفت تا این کشتی‌ها را در زمان طوفان‌ها جا به جا کند تا دزدان دریایی به آن‌ها حمله نکنند، این موضوع ایده‌ای کاملا اشتباه بود. تمامی ۱۱ کشتی در طوفان غرق شدند و ۲ میلیارد دلار گنج آن‌ها ناپدید شد.از آن زمان تا به امروز ۷ عدد از کشتی‌ها پیدا شده، اما گنج‌های آن‌ها بسیار ناچیز بوده است.

گنج‌های طلایی Flor De Mar

ارزش: ۲.۶ میلیارد دلار

گنج های دریایی کشف نشده + تصاویر

یک کشتی عظیم ۴۰۰ تنی به نام گل دریا در سال ۱۵۱۱ گرفتار دریایی طوفانی شد و غرق شد. گفته شده که این کشتی در آن زمان ۶۰ تن طلا حمل می‌کرده است.گفته شده که این کشتی تا به امروز بیشترین تعداد جست و جو گران گنج را جذب کرده است.

منبع:تالاب

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />