به گفته مقامات جبهه آزادی‌بخش، سربازان اسیر شده ارتش به مدت چهار روز از منطقه ابدی عشیر در حدود ۷۵ کیلمتری جنوب غربی مکله تا مکله پیاده روی کرده اند.

هزاران سرباز ارتش اتیوپی که توسط نیروهای جبهه آزادی‌بخش تیگرای اسیر شده اند در میان تشویق مردم به سمت زندان حرکت کردند.

به گزارش فرارو، طبق اعلام رسانه‌ها بیش از ۷ هزار سرباز به اسارت درآمده در این راهپیمایی بزرگ در خیابان‌های مکله پایتخت منطقه تیگرای اتیوپی حضور داشتند و مردم نیز با سوت و دست از آن‌ها استقبال کردند.

بسیاری از سربازان در این رویداد سر خود را خم کرده و به پایین نگاه می‌کردند. برخی نیز مجروح بوده و روی برانکارد یا به کمک دیگر سربازان حمل شدند.

به گفته مقامات جبهه آزادی‌بخش، سربازان اسیر شده ارتش به مدت چهار روز از منطقه ابدی عشیر در حدود ۷۵ کیلومتری جنوب غربی مکله تا مکله پیاده روی کرده اند.

با این حال ادعاهایی وجود دارد که ممکن است در شمار تعداد سربازان اسیر شده اغراق شده باشد و احتمال دارد سربازان اسیر شده ملیت اریتره‌ای و سومالیایی داشته باشند که در کنار ارتش با شورشیان جنگیده اند.

درگیری بین دولت اتیوپی و شورشیان وابسته به جبهه آزادی‌بخش مردم تیگرای در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شده است. درگیری در منطقه تیگرای زمانی آغاز شد که نخست وزیر اتیوپی نیروهایی را برای بیرون کردن مخالفان به این منطقه اعزام کرد.

با گذشت یک هفته از اعلام آتش‌بس یکجانبه از سوی دولت فدرال که جبهه آزادی‌بخش تیگرای خود را متعهد به آن نمی‌داند، از یک سو خطر شعله‌ورتر شدن آتش درگیری‌ها تشدید شده است و از سوی دیگر قحطی مردم منطقه را تهدید می‌کند.

بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده خطر گرسنگی مستمر جان بیش از ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان تیگری را تهدید می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />