۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
کد خبر 105280

مراسم رژه نظامی به مناسبت سالگرد پیروزی شوروی بر آلمان نازی با حضور رئیس جمهور روسیه برگزار شد.

رئیس‌ جمهور روسیه در رژه نظامی به مناسبت ۷۶ مین سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، گفت که روز پیروزی همیشه برای روسیه یک روز مقدس خواهد بود.

به گزارش فرارو، ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهور روسیه در سخنرانی که در میدان سرخ به مناسبت سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، داشت گفت که این روز پیروزی همیشه برای روسیه یک روز مقدس خواهد بود.

وی خطاب به مردم روسیه گفت: من روز پیروزی را به شما تبریک می‌گویم پیروزی با اهمیت عظیم و تاریخی برای سرنوشت تمام جهان، این روز پیروزی برای روسیه و مردم ما یک روز مقدس بود، هست و خواهد بود.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: این حق ما از نظر خویشاوندی با کسانی است که نازیسم را شکست دادند، ما وارث قانونی نسل برنده هستیم. نسلی که ما برای شان احترام و افتخار می‌کنیم.

پوتین همچنان گفته که مردم شوروی یک حکم تاریخی در مورد نازیسم صادر کردند و طاعون قهوه‌ای را پشت سر گذاشتند.

وی افزود: پاسخ به حمله نیروهای نازی یک احساس رایج، مهیب، مقاومت ناپذیر و غیرقابل برای دفع حمله، برای انجام همه کارها بود تا دشمن شکست بخورد، تا مجرمان و قاتلان مجازات اجتناب ناپذیر و عادلانه‌ای متحمل شوند.

 امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان پوتین را در میدان سرخ  مسکو همراهی می‌کرد.

این رژه در میدان سرخ مسکو به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برگزار می‌شود و انتظار می‌رود با نمایش بیش از ۱۲ هزار نیرو، بیش از ۱۹۰ قطعه ادوات نظامی شامل سکوی پرتاب راکت بالستیک قاره‌پیما و پرواز حدود ۸۰ جنگنده نظامی همراه باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
google-site-verification=xOfEnyPTVTx7UpgdVdsxzyeQcK5tvKmOeCBIf_Obr0I content="VXPwiFkdgriLaROjOxmc-H-zlGjIGexakKFUiyN1jDc" />