• خسارات ناشی از آتش سوزی کلینیک سینا اطهر

  خسارات ناشی از آتش سوزی کلینیک سینا اطهر

  سه شنبه ۱۰ تیر در کلینیک درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران، پایین‌تر از میدان قدس تهران آتش سوزی و انفجار رخ داد که ساختمان این درمانگاه آسیب جدی دید.در این حادثه تعدادی مجروح و کشته شدند. به احتمال زیاد این حادثه بر اثر نشت گاز رخ داده است.

 • تابستانی با طعم شاه‌توت

  تابستانی با طعم شاه‌توت

  برداشت شاه‌توت قرمز از امروز در منطقه سولقان تهران توسط جمعی از باغداران آغاز شد. برداشت شاه‌توت تا اواخر تیرماه ادامه دارد.

 • اینجا مسیر دوچرخه است

  اینجا مسیر دوچرخه است

  ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در بسیاری از شهرهای جهان به عنوان یکی از الزامات مدیریت شهری، ویژه در کلانشهرها دنبال می‌شود. در بسیاری از کلانشهرهای ایران نیز این موضوع اجرا شده است. استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل می‌تواند در کاهش ترافیک و آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نقش بسزایی داشته باشد. این امر نیازمند ایجاد یک فرهنگ عمومی در میان شهروندان است. متأسفانه به طور روزانه شاهد مسدود شدن مسیر ویژه دوچرخه و عدم رعایت حقوق شهروندی دوچرخه سواران شهر تهران از سوی رانندگان وسایل نقلیه موتوری هستیم.

 • پوتین رای خود را به صندوق انداخت

  پوتین رای خود را به صندوق انداخت

  پوتین رئیس جمهور روسیه در همه پرسی درباره تغییرات قانون اساسی این کشور, رأی خود را به صندوق انداخت.

 • گران ترین خودروی لوکس دنیا را بشناسید

  معرفی خودرو/

  گران ترین خودروی لوکس دنیا را بشناسید

  رولز رویس Sweptail یکی از گران ترین خودروهایی به شمار می رود که حداکثر سرعت آن ۱۵۰ مایل در ساعت است.

 • اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه

  اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه

  اجلاس فوق العاده سران روند آستانه ظهر امروز (چهارشنبه - ۱۱ تیر) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این نشست سه‌جانبه مجازی جمهوری اسلامی ایران ، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه، پس از سخنرانی روسای جمهوری سه کشور، بیانیه اجلاس اعلام و منتشر شد. سه کشور ضامن صلح آستانه در این نشست مجازی به تبادل نظر درباره راه‌های برقراری و تقویت صلح پایدار در سوریه پرداختند.

 • آغاز اجرای نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر

  آغاز اجرای نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر

  اولین اجرای تئاتر شهر در سال ۹۹ با در نظر گرفتن پنجاه درصد از ظرفیت تماشاگران تالار سایه و رعایت حداکثری شیوه نامه‌های اجرایی بهداشتی مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان شد.

 • قایقرانی در رودخانه‌های سن پترزبورگ

  قایقرانی در رودخانه‌های سن پترزبورگ

  پس از لغو محدودیت‌های کرونایی، قایقرانی در رودخانه‌ها و کانالهای آبی سن پترزبورگ از سر گرفته شد.

 • وضعیت قرمز در بازار پرندگان

  وضعیت قرمز در بازار پرندگان

  تعطیلی طولانی مدت این بازار معیشت بازاریان را تحت تاثیر قرار داده است و به همین دلیل دست‌فروشان برای شروع کسب‌وکار خود و امرارومعاش مجبور به پهن کردن بساط در کنار این بازار شده‌اند که متاسفانه با وجود بیماری کرونا شرایط خوبی از نظر بهداشتی در این محیط وجود ندارد. مسلما اگر شرایط بازگشت کاسبان داخل بازار مهیا شود، با الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در ورودی بازار از جمله استفاده از ماسک و وسایل بهداشتی برای فروشندگان و مراجعه کنندگان تا حد زیادی می‌توان باعث جلوگیری از شیوع این بیماری شد. با تعطیلی ادامه دار این بازار این امکان وجود دارد بازارایان به مناطق دیگر نقل مکان کنند و در اقصی نقاط شهر مانند غرب و شرق مشهد کاسبی کنند که این نیز شرایط را بدتر خواهد کرد و باعث شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلونزای پرندگان خواهد شد، زیرا کنترل نظارتی بر روی آن‌ها نخواهد بود. منبع: ایسنا

 • برگزاری آزمون دانشگاه با رعایت فاصله اجتماعی

  برگزاری آزمون دانشگاه با رعایت فاصله اجتماعی

  برگزاری آزمون ورودی دانشگاه در سالن نمایشگاه بین‌المللی شهر بلگراد (پایتخت) صربستان/reuters

 • تصاویری دیدنی از برداشت نیلوفر آبی

  تصاویری دیدنی از برداشت نیلوفر آبی

  هر سال بعد از طغیان در دلتای مکونگ در ویتنام؛ مردم محلی نیلوفرهای آبی را که جریان آب با خود آورده و کشتزارهای آنها را پوشانده جمع‌آوری می‌کنند.

 • تگرگ‌های کرونایی!

  تگرگ‌های کرونایی!

  شش ماه پس از شیوع ویروس کرونا در ووهان چین حالا از آسمان پکن نیز تگرگ هایی به شکل ویروس کرونا بارید. ماه گذشته نیز در مکزیک تگرگ هایی به شکل ویروس کرونا در مکزیک بارید.

 • تجهیزات سوخته کلینیک درمانی سینا

  تجهیزات سوخته کلینیک درمانی سینا

  ساعت ۲۰:۴۶ شب گذشته حادثه آتش‌سوزی گسترده در یک مرکز درمانی، در خیابان شریعتی، خیابان قدس به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که در لحظات نخست، آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه با کاربری کلینیک درمانی بود که در لحظات اولیه اعلام شد در طبقه منفی دو آن انفجار روی داده و حتی بعد از حضور آتش‌نشانان نیز این انفجارها ادامه داشت.

 • خطرناکترین آبشار ایران

  خطرناکترین آبشار ایران

  این آبشار نیز به نام تخت سلیمان نیز معروف است. وجه تسمیه این منطقه به دلیل قطعه سنگ بزرگ و طبیعی است که به مانند یک پل بر روی رودخانه آب ملخ قرار گرفته است و دو دره را به یکدیگر متصل می‌کند.در محل تخت سلیمان، طی یک پدیده نادر طبیعی، آب رودخانه ماربر برای مدتی ناپدید شده و سپس کمی جلوتر در بستر خود هویدا می‌شود.پشت آبشار پرتگاه خطرناک و زیبایی وجود دارد که آب ملخ را به یکی از خطرناک‌ترین آبشارهای ایران تبدیل کرده است. بهترین زمان بازدید از آبشار آب ملخ فصل‌های بهار و تابستان است.

 • کارگاه چاقو سازی‎ - زنجان

  کارگاه چاقو سازی‎ - زنجان

  سابقه صنعت چاقو سازی در زنجان مربوط به زمانی است که داشتن سلاح سرد از ضروریات زندگی هر فرد به شمار می‌رفت. با ورود سلاح گرم بتدریج حمل و استفاده از سلاح سرد منسوخ شد و صنعت شمشیر سازی نیز رو به افول رفت و در حد چاقو سازی و ساخت اشیاء برنده مورد نیاز روزمره زندگی به حیات خود ادامه داد. این در حالی است که صنعت چاقو سازی و تیغ تیزکنی در این زمان کمرنگتر از گذشته است.

 • تصاویر جدید از حریق درمانگاه سینا در تهران

  تصاویر جدید از حریق درمانگاه سینا در تهران

  جان‌باختگان و مصدومان حادثه کلینیک سینا اطهر ۳۳ تن اعلام شده است. روابط عمومی اورژانس کشور از افزایش جان‌باختگان انفجار و حریق در کلینیک سینا اطهر به ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ تن در پی وقوع این حادثه خبر داد.

 • زنی با بیشترین زاد و ولد در جهان؛ ۴۴ فرزند در ۴۱ سال

  زنی با بیشترین زاد و ولد در جهان؛ ۴۴ فرزند در ۴۱ سال

  مریم ناباتانزی تا زمانی که به سن ۳۶ سالگی رسید ۴۲ نوزاد دیگر را به دنیا آورد.

 • از رونالدوی بی‌ریخت تا اشتباه گرفتن اثر هنری با زباله!

  خرابکاری‌های عجیب دنیای هنر

  از رونالدوی بی‌ریخت تا اشتباه گرفتن اثر هنری با زباله!

  گاهی تلاش افراد بی‌صلاحیت برای مرمت آثار ارزشمند به فاجعه منتهی می‌شود، گاهی هم همین به اصطلاح هنرمندان آثاری خلق می‌کنند، که در گام نخست مایه تمسخر است!

 • روح‌الله زم از دستگیری تا صدور حکم اعدام در ۲۰ قاب | ژست‌های مدیر آمدنیوز در ۶ دادگاه

  روح‌الله زم از دستگیری تا صدور حکم اعدام در ۲۰ قاب | ژست‌های مدیر آمدنیوز در ۶ دادگاه

  سخنگوی قوه قضاییه امروز دهم تیر از صدور حکم روح‌الله زم خبر داد و گفت: دادگاه ۱۳مورد از عناوین را از مصادیق افساد فی‌الارض دانسته و حکم اعدام صادر کرده است. در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی‌الارض نبود، مجازات حبس صادر شذه است.

 • دنیا به رنگ زرد

  دنیا به رنگ زرد

  رنگ‌ها دنیای عجیب و غریب و بدتر از خودشان رنگینی دارند و هر کدام برای خود ویژگی‌ها و خواصی که افراد را نه تنها از حیث زیبایی بلکه از نظر درمانی نیز به سمت خود می کشانند. به گزارش مشرق، رنگ زرد نیز از قانون مستثنی نیست، البته درست است که در بسیاری از عقاید و افکار این رنگ را بعنوان رنگ منفور می‌امند اما رنگی است که زیبایی خارق العاده‌ای دارد.

 • ییلاقات گیلان

  ییلاقات گیلان

  طبیعت متنوع و چشم اندازهای گسترده جنگل‌های بکر گیلان، ییلاقات بی نظیری را در مناطق کوهپایه ای به نمایش نهاده است. مسیر قابل دسترس و همجواری این استان با ساحل آرام دریای کاسپین نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که آن را به یکی از پر مخاطب ترین استان‌های گردشگری کشور تبدیل نموده است. هر ساله گردشگران بسیاری به جهت دور ماندن از گرمای طاقت‌فرسای تابستان به مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی گیلان مسافرت می‌کنند. کوه‌ها و مناطق بکر کوهستانی استان گیلان یکی از مناسب‌ترین مقاصد گردشگری کشور در فصول گرم سال به شمار می آیند. زیباترین مناطق ییلاقی این استان که در غرب، شرق و نیز جنوب آن واقع شده است، از طبیعتی کم نظیر برخوردار هستند. به طوری که هم نشینی کوه و دریا مناطق رویایی بی مثالی را به نمایش نهاده است.

 • صنعت و معدن، کلید اقتصاد پویا

  صنعت و معدن، کلید اقتصاد پویا

  دهم تیرماه روز صنعت و معدن است. اختصاص این روز، فرصت مناسبی است تا به مهم‌ترین موتور محرکه‌ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود. چرا که این بخش در مقام عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه، نقش بسزائی دارد.

 • بازگشت ترامپ به کاخ سفید

  بازگشت ترامپ به کاخ سفید

  بازگشت ترامپ به کاخ سفید پس از سفر آخر هفته به مجموعه گُلفش در ویرجینیا/عکس: AFP

 • هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر

  هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر

  هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده صبح امروز ۱۰ تیرماه به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران در حال برگزاری است.

 • لکسوس RX و NX با تیونینگ SCL Global معرفی شدند

  لکسوس RX و NX با تیونینگ SCL Global معرفی شدند

  شرکت روسی SCL Global از کیت‌های بدنه جدیدی برای کراس‌اورهای لکسوس RX و NX رونمایی کرد که به‌طور مشخص دارای جلوپنجره بزرگ و تهاجمی هستند.

 • گلدان‌های خانه ما

  گلدان‌های خانه ما

  گلدان‌های خانه ما هر کدام حرف قشنگی برای گفتن دارند. در عین حال بی گلایه و شکایت با اندکی آب و خاک در گذر لحظه ها، آرام‌ترین ساعت‌ها را برای ما هدیه می‌کنند. گفتن این‌ها فایده ندارد، باید گلدان داشته باشی تا حرف‌های قشنگ و کلام آهنگین‌شان را بشنوی. باید هر روز به ناز و نوازش گلهایت بپردازی تا طعم زندگی را بچشی. افسوس برای شهر و برای خانه‌هایی که نفس گلی خوش آب رنگ یا درختی خوش عطر و بو با نفس صاحبانش هم آواز نشده است.

 • مسابقات بند بازی در کشور چک

  مسابقات بند بازی در کشور چک

  مسابقات بند بازی در قلعه تاریخی تروسکی واقع در کشور چک برگزار شد.

 • تشدید شیوع ویروس کرونا در هند

  تشدید شیوع ویروس کرونا در هند

  تعداد مبتلایان در هند با افزایش بی‌سابقه ۱۹.۹۰۵ موردی به ۵۲۸.۸۵۹ نفر و تعداد فوتی‌ها با افزایش ۴۱۰ نفری از ۱۶۰۰۰ نفر فراتر رفت.

 • تفریحات ورزشی در دوپلان

  تفریحات ورزشی در دوپلان

  روستای دوپلان در سال‌های اخیر با تفریحات ورزشی و هیجان‌انگیزش از جمله پرش از ارتفاع (بانجی جامپینگ)، زیپ لاین و قایقرانی در آب‌های خروشان (رفتینگ) به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان معرفی‌شده است. دو پلان با در اختیار داشتن سکوی پرتاب ۶۰ متری، لقب مرتفع‌ترین سکوی پرتاب طبیعی کشور را دارد. عبور از پل معلق و رفتینگ پرهیجان در رودخانه ارمند نیز این منطقه را به قطب تفریحات ورزشی و هیجانی علاقمندان تبدیل کرده است. دوپلان روستایی در ۱۳۰ کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری است و به خاطر وجود دو پل در جوار یکدیگر به دوپلان شهره شده است.

 • فروش شاخ گوزن

  فروش شاخ گوزن

  شاخ‌های گوزن قرمز در اواخر فصل زمستان شاخ‌ها می‌افتند و شاخ‌های جدید بلافاصله شروع به رشد می‌کنند و در تابستان تکمیل می‌شوند.تصاویر مربوط به کارگاه پرورش گوزن قرمز در کوهستان آلتای در جنوب سیبری است.