آخرین اخبار

آیا طرز خوابیدن نشانگر شخصیت افراد می‌باشد؟

شخصیت شناسی از طرز خوابیدن افراد با توجه به یک سری نکات روانشناسی صورت می گیرد، از روی نحوه و طرز خوابیدن افراد می توان از شخصیت آن ها مطلع شد.

چطور می خوابید؟ یعنی حالت معمول خوابیدن شما چگونه است؟ درست است که می شود در حالت های مختلف خوابید اما همه انسان ها یک حالت معمول خوابیدن دارند که در بیشتر اوقات در آن حالت می خوابند و از خواب بیدار می شوند. آیا می دانید که این نوع خوابیدن به شخصیت شما ربط دارد؟ حتما تعجب می کنید اما پروفسور کریس ایزیکوفسکی، مدیرمرکز مطالعات خواب انگلستان و دکتر ساموئل دانکل، متخصص روانشناسی و فوق تخصص خواب دردانشگاه نیویورک در تحقیقات جداگانه ای به این نتیجه رسیدند که نحوه خوابیدن انسان ها با خصوصیات اخلاقی و شخصیتی آنها ارتباط دارد، اما چگونه؟

تصویر

مدل های مختلف خوابیدن

موقعیت خواب

۱- شکل جنینی

۴۱ درصد افراد، در هنگام خوب، شکل جنینی به خود می گیرند. زن ها دو برابر مردها، دوست دارند که در این وضعیت به خواب بروند. این اشخاص برون گرا و در عین حال حساس هستند. ممکن است خجالتی باشند، اما زود صمیمی و خودمانی می شوند.

۲- افرادی که به پهلو می خوابند، در حالی که دست ها و پاهایشان کشیده است.

این افراد غالبا اجتماعی هستند، آن ها آسان گیر هستند و زود اعتماد می کنند و حتی در مواردی ساده لوح هستند. ۱۵ درصد افراد در چنین وضعیتی می خوابند.

۳- این افراد هم به پهلو می خوابند، ولی عادت دارند دستهایشان را در هنگام خواب در جلوی بدنشان بگیرند

۱۳ درصد افراد در هنگام خوب این شکل را به خود می گیرند. این افراد، غالبا روشنفکر و در عین حال بدگمان و مشکوک هستند. آن ها وقتی تصمیمی بگیرند، در پی گرفتن آن، ثابت قدم هستند.

۴- افرادی که به پشت می خوابند و اصطلاحا وضعیت سرباز به خود می گیرند.

۸ درصد افراد دوست دارند، در این وضعیت به خواب بروند. این افراد غالبا آرام و خوددار هستند و از هیاهو پرهیز می کنند و دوست دارند خود و دیگران را به استاندارد های بالاتری برسانند. البته آن ها در عین حال، احتمال دارد که در هنگام خواب خر و پف کنند.

۵- افرادی که دمر می خوابند و دستشان را زیر بالش می گیرند یا بالش را بغل می کنند.

۷ درصد افراد در هنگام خوابع دمر می خوابند. آن ها عجول و بی پروا هستند و از انتقاد هایی که در مورد آن ها می شود، استقبال نمی کنند.

۶- موقعیت ستاره دریایی

افرادی که به پشت می خوابند، دستهایشان را بالا می گیرند و نزدیک سر و بالش می برند. ۵ درصد افراد این موقعیت را دوست دارند. این افراد شنونده های خوبی هستند و یاری رسان دیگران هستند، آن ها دوست ندارند که در مرکز توجه دیگران قرار بگیرند. آن ها بیشتر از دیگران، احتمال دارند که خر و پف کنند و بیشتر از بقیه دچار اختلال خواب می شوند.

  • تنها، ۵ درصد افراد در شب های مختلف، موقعیت خواب متفاوت اختیار می کنند و بقیه در همه شب ها، یکسان می خوابند.
  • تنها ۱۰ درصد افراد، در هنگام خواب، همه بدن را با پتو می پوشانند و سایر مردم، عضوی از بدن مثلا یک دست، یک پا یا هر دو پا را بیرون پتو می گذارند.

تصویر

مدل های خوابیدن

طریقه های دیگر خوابیدن و شخصیت افراد :

کسانی که به سمت چپ می خوابند :

این افراد بسیار لج باز هستند و دائم ساز مخالف می زنند. این افراد از فشار خون پایین رنج می برند.

کسانی که طاق باز می خوابند :

افرادی که طاق باز می خوابند، اصولا افرادی دوستدار رهایی و آزادی، راحت طلب، خوش خواب، اجتماعی، میانه رو، دوستدار محیط زیست هستند.

کسانی که مدل راه رفتن می خوابند:

افرادی که زمان خواب مانند ژست راه رفتن می خوابند، افرادی عجول، دارای تیکه کلام دیدی گفتم، تند تند راه می رود، در حال راه رفتن غذا می خورد، خود نما، خودخواه، بد قول هستند.

کسانی که وارونه می خوابند :

افرادی که در خواب می چرخند و صبح که از خواب بیدار می شوند پاهایشان بر روی بالش و سرشان در جهت عکس قرار دارد معمولا افرادی اهل مهمانی، وراج و لاف زن، خودنما، تندخو، بی حوصله هستند که تمایل به خواب فراوان دارند.

شخصیت شناسی از روی عطر مورد علاقه

کسانی که وارونه و طاق باز می خوابند :

افرادی که وارونه و طاق باز می خوابند اکثرا افرادی، بیکارهستند که دوستدار قدم زدن می باشند. آنها معمولا هر جایی که خوابشان بیاید همانجا می خوابند و بین ساعت کاری و استراحت توازن برقرار نمی کنند.

کسانی که سر خود را در بالش فرو می کنند:

افرادی که بر روی شکم خود می خوابند و در زمان خواب سر خود را در بالش فرو می کنند، اغلب افرادی پنهانکار، خسته از زندگی گذشته، همیشه ناراضی هستند که دوست ندارند تغییری در زندگیشان ایجاد گردد.

افرادی که درعرض تخت می خوابند :

افرادی که در خواب می چرخند و آنقدر حرکت می کنند و درعرض تخت قرار می گیرند، افرادی مهربان، بسیار پرجنب و جوش، دمدمی مزاج هستند و خیلی سریع تغییر عقیده می دهند.

افرادی که به بغل می خوابند و زانوهایشان را خم می کنند :

افرادی که به بغل می خوابند و زانوهایشان را خم می کنند و بدون بالش زیر سر می خوابند و بالش را بین دوپای خود می گذارند، معمولا افرادی حساس هستند و کمبود اعتماد به نفس هستند. بسیار مهربان هستند و می توانند عشق زیادی را به شریک زندگی خود ابراز کنند. خیلی زود هم عصبانی می شوند اما عصبانیت شان هم زود فروکش می کند.

افرادی که روی لبه تخت و با دست های آویزان می خوابند :

افرادی که بر لبه تخت و با دست های آویزان روی هوا به صورت نیم پهلو می خوابند معمولا افراد هنرمند و خلاق و «خاص» و «متفاوت» هستند که در صورت کشف و هدایت استعدادهای خود می توانند در زندگی حرفه ای خود بسیار موفق باشند.

کد خبر 98875

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =