آخرین اخبار

کشته شدن ۵ نفر دیگر در اعتراضات خونین میانمار

در پی تیراندازی نیروهای امنیتی و ارتش به سوی معترضان علیه کودتای نظامیان در میانمار حداقل ۵ نفر دیگر کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رسانه های خبری اعلام کردند در تازه ترین اعتراضات خونین در میانمار حداقل 5 معترض دیگر با شلیک نیروهای امنیتی و ارتش جان خود را از دست دادند. در این تیراندازی ها چندین نفر نیز زخمی شدند.

بر اساس آمارهای یک گروه حقوق بشری تاکنون بیش از 580 نفر در اعتراضات میانمار کشته شده اند. این اعتراضات پس از کودتای نظامی اول فوریه آغاز شده و همچنان ادامه داشته است.

ارتش و نیروهای امنیتی نیز با استفاده از خشونت و نیروی مرگبار، این اعتراضات را سرکوب کرده‌اند.

نیروهای امنیتی روز چهارشنبه به سوی معترضان در شهر "کیل" واقع در شمال غرب میانمار آتش گشودند. 2 رسانه خبری میانماری تعداد کشته شدگان را حداقل 5 نفر اعلام کرده اند.

میانمار از اول فوریه تاکنون که دولت منتخب آنگ سان سوچی با کودتای نظامی فرماندهان ارتش، سرنگون شد، با اعتراضات و ناآرامی های روزانه روبرو شده است.

معترضان خواستار آزادی آنگ سان سوچی و سایر فعالان سیاسی و احترام به نتایج انتخابات نوامبر شده اند. ارتش میانمار نتایج انتخابات نوامبر را رد کرده است.

ارتش میانمار اعلام کرده است که مانع از برپایی اعتراضات نشده ولی اجازه نخواهد داد تا معترضان، ثبات کشور را تهدید کنند.

آمریکا و برخی کشورهای غربی تاکنون تحریم های محدودی را علیه ارتش میانمار اعمال کرده اند و توماس اندروز گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در میانمار نیز خواستار تحریم تسلیحاتی بین‌المللی این کشور و تحریم های اقتصادی هدفمند شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 98721

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =