آخرین اخبار

دستگیری عامل ترویج خشونت در فضای مجازی در زنجان

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: شخصی که در شبکه های اجتماعی اقدام به ترویج خشونت می کرد شناسایی و دستگیر شد.

محمدعلی آدینه‌لو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برابر رصد و پایش مستمر ماموران پلیس فتا از صفحه‌ اینستاگرامی فعال در زمینه ترویج خشونت که از طریق انتشار فیلم و تصاویر مجرمانه می‌کرد مطلع و شناسایی گردانندگان آن به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.  

وی افزود: با اقدامات فنی پلیس، متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه پلیس هرگونه هنجارشکنی در فضای مجازی را به‌صورت شبانه‌روزی رصد و پایش می‌کند، افزود: قدرت نمایی با سلاح گرم و سرد و ایجاد رعب و وحشت در فضای مجازی جرم بوده و قاطعانه با مجرمان برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پلیس فتا با انتشار هر گونه موارد غیر قانونی و غیر اخلاقی در فضای مجازی برخورد می‌کند، اضافه کرد: پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته فضای مجازی را رصد می‌کند.

آدینه‌لو ادامه داد: یکی از اهداف پلیس در بحث فضای مجازی، ارتقای آگاهی کاربران در حوزه فضای سایبر و به تبع آن افزایش امنیت سایبری در راستای کاهش آمار جرائم سایبری و استفاده امن کاربران از این فضا است.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه  ایجاد رعب وحشت بین افراد براساس قانون امری مجرمانه است و با مخلان و ناامن کنندگان این فضا برخورد می‌شود، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا بروز هرگونه مشکل موضوع را از طریق ۱۱۰ یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق

کد خبر 98713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =