۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

گفتگوی فرهاد آئیش و محمد صالح علا جمعه این هفته ۲۰ فروردین از برنامه «آب و تاب» رادیو تهران پخش می شود.

خبرگزاری مهر: گفتگوی فرهاد آئیش و محمد صالح علا جمعه این هفته ۲۰ فروردین از برنامه «آب و تاب» رادیو تهران پخش می شود.

فرهاد آئیش روی آنتن رادیو تهران

به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، برنامه «آب و تاب» از رادیو تهران به گفتگوی زنده و صمیمانه محمد صالح علا با نخبگان حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دارد، این گپ و گفت شامل بیوگرافی، معرفی آثار، دلایل موفقیت نخبگان و دانسته های آنها در حوزه های تخصصی شان و ... است.

معرفی اشخاص و حوزه های هنری و فرهنگی و آشنایی مخاطب با حرفه های مختلف به صورت تخصصی، هدف اصلی برنامه «آب و تاب» است. جمعه این هفته ۲۰ فروردین محمد صالح علا در این برنامه میزبان فرهاد آئیش است.

فرهاد آئیش در سال ۱۳۳۱ در شمیران زاده شد. نام اصلی او فرهاد حشمتی است که او نام هنری آئیش را برای خود انتخاب کرده است. همسر او مائده طهماسبی از بازیگران سینما و تئاتر است. وی دبستان و دبیرستان را در تهران گذراند و سپس به انگلستان و سپس به آمریکا سفر کرد و به تحصیل فیلمسازی و عکاسی پرداخت. پس از مدتی پرداختن به عکاسی به تئاتر روی آورد. آئیش سال‌هایی از زندگی‌اش را در شهرهای سانفرانسیسکو، واشنگتن، بوستون و برلین گذراند و در این مدت به کارگردانی و بازی در بیش از ۳۰ نمایشنامه به زبان های فارسی و انگلیسی پرداخت. او پس از ۲۷ سال در سال ۱۳۷۶ به ایران بازگشت.

از جمله آثار آئیش می توان به بازی در فیلم ها و سریال هایی چون «دخترشاه پریون»، «پوپک و مش ماشاالله»، «شمس العماره»، «زندگی با چشمان بسته»، «نصف مال من نصف مال تو»، «خواستگار محترم» و «عاشق» و ... اشاره کرد. او همچنین نویسنده و کارگردان سریال «باجناق ها» و کارگردان نمایش هایی چون «شام اول- شام آخر»، «یک رابطه ساده» و «چمدان» و ... بوده است.

«آب و تاب» با موضوع فرهنگی و هنری و با حضور هنرمندان، جمعه ها ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ به طور زنده به تهیه کنندگی پروانه طهماسبی از موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز پخش می شود.

کد خبر 98649

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =