آخرین اخبار

استاندار لرستان : ۲ هفته سخت را پیش رو داریم / در سلامت مردم با کسی تعارف نداریم

اولین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست دکتر خادمی و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سایر مدیران دستگاه های اجرایی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا از وضعیت خطرناک استان به لحاظ شیوع موج جدید کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به بیش از ۱۰۰۰ نفر، بستری ها به بیش از ۱۷۰ نفر و مرگ حدود ۷ نفر در روز خبر داد .

استاندار لرستان در حاشیه این جلسه گفت: همه علائم نشان از وقوع روزهای سخت پیش رو دارد که اگر مراقبت نکنیم شرایط به مراتب نسبت به موج های قبلی بدتر خواهد بود .

دکتر خادمی اظهار داشت: در جلسه امشب مصوباتی منطبق با مدیریت هوشمند کرونا اعلام شد که بر اساس آن فعالیت برخی اصناف و مشاغل تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم منجر به تجمع اعم از سیاسی، مذهبی، فرهنگی، اداری، عزاداری یا عروسی ممنوع خواهد بود و در صورت تخلف با افرادی که بانی تجمع باشند برخورد قانونی می شود .

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، افزود: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز از برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی اکیدا خودداری کنند و فرمانداران و بخشداران نیز در صورت مشاهده تخلف، قاطعانه برخورد قانونی نمایند .

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا تاکید کرد: ادارات، بانک ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، مساجد، سینماها، مراکز گردشگری و تمامی اماکن نسبت به نظارت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی اهتمام ویژه داشته باشند و از ایجاد تجمع و ارائه خدمات به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند جداً خودداری کنند .

  دکتر خادمی خاطرنشان کرد: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد با جدیت در اعمال دستورالعملهای ستاد اقدام کرده و در نظر داشته باشند معیار ارزیابی مدیران، عملکرد آنها در زمینه مقابله با کرونا خواهد بود و نتایج این ارزیابی اردیبهشت ماه اطلاع رسانی می شود .

وی با بیان اینکه دو هفته سخت را پیش رو خواهیم داشت، تصریح کرد: در زمینه سلامت مردم با کسی تعارف نداریم و لازم است مردم نیز در این شرایط به عنوان ناظر عمل کنند . بسیار مهم است در صورت مشاهده تخلف، با امر به معروف و نهی از منکر به متخلفان تذکر داده شود و نسبت به اطلاع رسانی تخلفات به دستگاه های ذیربط مانند دادستانی، نیروی انتظامی، علوم پزشکی و استانداری اقدام کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد .

استاندار لرستان با اعلام ضرورت همکاری و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و مردم برای مهار موج جدید کرونا، یادآور شد: امیدواریم با رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی در هفته های پیش رو بتوانیم از این موج به خوبی عبور کنیم، هرچند معیشت مردم دچار مشکل می شود اما سلامت از اهمیت بالاتری برخوردار است و مجبوریم به قیمت حفظ سلامت از برخی فعالیت ها چشم پوشی کنیم .

46

کد خبر 98570

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =