وسوسه‌کننده‌ترین بازی‌های سالِ ۲۰۲۱

در این مطلب همراه ما باشید تا با هم نگاهی داشته باشیم به مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ و با این عناوین بیشتر آشنا شویم.

دنیای بازی: در ادامه مطلب به چند مورد از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ اشاره می‌کنیم و معرفی کوتاهی از هر یک از عناوین خواهیم داشت.

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

در این لیست هیچ گونه ترتیب و اولویت بندی خاصی وجود ندارد و عناوین حاضر در لیست به ترتیب حروف الفبا چیده شده‌اند.
بازی‌های حاضر در لیست تماما از میان عناوینی انتخاب شده‌اند، که عرضه آن‌ها برای سال ۲۰۲۱ تایید شده و ار ذکر عناوینی که هنوز بازه عرضه دقیقی ندارند، خودداری شده‌است.

Back ۴ Blood

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Turtle Rock Studios

تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۷/۲۰

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۴، PlayStation ۵، Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

با توجه به نمایش بازی در رویداد Game Awards ۲۰۲۰ و تیم سازنده، بازی Back ۴ Blood قطعا از آن دسته از عناوینی است که برای هواداران ژانر کو-آپ آنلاین می‌تواند جذاب باشد و تا مدت‌ها مخاطبان را سرگرم کند.

Cris Tales

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Dreams Uncorporated

تاریخ انتشار: جولای ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۴، PlayStation۵، Xbox One، Xbox Series X/S، Nintendo Switch، Google Stadia، Windows

در نمایش‌هایی که از بازی منتشر شده، آرت استایل چشم‌نواز بازی و موسیقی‌های حماسی آن جلب توجه می‌کند اما، هیچ چیز به اندازه گیم‌پلی بازی و امکان ادغام زمان باعث هایپ طرفداران نشده. در بازی می‌توانید با دستکاری زمان تاثیر تصمیمات و عملکردهای خود را بر آینده، در حالی که هم‌زمان گذشته و حال یک موقعیت را جلوی چشم دارید، مشاهد کنید. سبک مبارزات نوبتی بازی، استراتژی‌های گوناگونی می‌طلبد و برای غلبه بر دشمنان باید ذهن خود را به چالش بکشید.

Deathloop

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Arkane Studios

تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۲/۳۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۵، Microsoft Windows

ترکیب مخفی کاری و اکشن اول شخص و درگیر شدن در حلقه‌های تکراری زمان، نوید یک بازی متفاوت را می‌دهند که شاید هیچ‌گاه پیشتر مانند آن را تجربه نکرده‌ایم. با در نظر گرفتن تیم سازنده و ایده جذاب بازی، Deathloop شانس تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۲۱ را دارد.

Farcry ۶

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Ubisoft Toronto

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۵، PlayStation ۴، Xbox One، Xbox Series X/S، Google Stadia، Microsoft Windows

به گفته سازندگان بازی Farcry ۶ بزرگ‌ترین و پویاترین جهان سندباکس را در میان تمامی نسخه‌های مجموعه دارد. کات‌سین‌های سوم شخص، حضور بازیگر معروف giancarlo esposito به عنوان آنتاگونیست و اولین محیط شهری بزرگ در تمام تاریخ مجموعه، Farcry ۶ را به یکی از بازی‌های مورد انتظار ۲۰۲۱ تبدیل کرده‌است.

GhostWire: Tokyo

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Tango Gameworks

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۵، Microsoft Winows

نمایش‌های اولیه بازی با تمرکز روی گیم‌پلی اول شخص با در اختیار داشتن جادو به عنوان سلاح اصلی و همچنین استفاده از سلاح‌های سرد و داستان ماورایی و عجیب و پیچیده که ژاپنی‌ها در روایت آن تبهر خاصی دارند، توجهات زیادی جلب کرد. با توجه به غیاب بسیاری از استودیوهای فرست پارتی سونی در امسال، Ghostwire tokyo پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ برای PS۵ را دارد.

God of War: Ragnarok

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Santa Monica Studio 

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم مقصد: PlayStation ۵

سونی شهریورماه ۹۹ و در جریان رویداد State of Play از بازی god of war ragnarok رونمایی کرد. با اینکه هنوز هیچ نمایشی از گیم‌پلی یا حتی گرافیک بازی روی کنسول قدرتمند جدید سونی منتشر نشده اما، همان تیزر کوتاه برای هایپ شدن طرفداران کافی بود. با در نظر گرفتن اطلاعات کم منتشر شده از بازی و اظهارات اخیر کارگردان، احتمال عرضه شدن god of war ragnarok در سال میلادی جاری کم است اما، تا تایید رسمی تاخیر عرضه بازی، بی‌شک این عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ است و برای تبدیل شدن به بهترین بازی‌های ۲۰۲۱ نیز از پتانسیل بالایی برخوردار است.

Gotham Knights

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: WB Games Montréal 

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۲

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation ۵، PlayStation۴، Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

چه برای طرفداران جهان D.C و چه برای دوستان بازی‌های کو-آپ و چه برای دوستان ژانر اکشن ماجرایی، Gotham Knights می‌توانست به یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۲۱ بدل شود و حال شاید با تاخیر چند ماهه بازی، با محصولی به مراتب کامل‌تر و ماندگارتر مواجه شویم.

Halo Infinite

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: ۳۴۳ Industries

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

مجموعه هیلو یکی از مجموعه‌های تاریخ ساز در ژانر شوتر اول شخص و یکی از کلیدی‌ترین انحصاری‌های مایکروسافت است و Halo Infinite برای کسب عنوان یکی از برترین بازی‌های ۲۰۲۱ کنسول‌های xbox one و Xbox Series X/S و ربودن دل طرفداران ایکس باکس، ظاهرا چندان مسیر دشواری را در پیش ندارد.

Horizon Forbidden West

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Guerrilla Games

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم مقصد: PlayStation۴، PlayStation ۵

Horizon Forbidden West یکی از بزرگ‌ترین عناوینی است که تا کنون برای PS۵ تایید شده و بسیاری از مخاطبان سونی منتظر تجربه آن هستند. حضور چندین ربات جدید در قالب حیوانات دوست داشتنی حیات وحش، پویاتر و گستره‌تر شدن گیم‌پلی، نوید یک بازی خوش ساخت را می‌دهد و همراه شدن با Aloy و شنیدن ادامه ماجراجویی‌های وی، می‌تواند به یکی از خاطرات خوش دارندگان پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

Kena: Bridge of Spirits

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Ember Lab

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۵، PlayStation۴، Microsoft Windows

محصول جدید Ember Lab شاید از طبیعی‌ترین و فنی‌ترین گرافیک نسل نهم برخوردار نباشد اما، سازندگان از معماری سخت‌افزاری قوی PS۵ برای هرچه عمیق‌ترین کردن جهان Kena: Bridge of Spirits بهره بردند. جهان بازی چشم‌نواز و زیبا است. انیمیشن‌های بازی به شدت نرم و روان طراحی شده‌اند و مبارزات سرعتی بازی که ترکیبی از مبارزات نزدیک، از دور و با استفاده از جادو آدرنالین خون را تحریک می‌کنند.

موجودات دوست داشتنی بازی موسوم به Rot نیز به تنهایی تبدیل به یک دلیل جداگانه برای تجربه بازی شده‌اند. Kena: Bridge of Spirits در ابتدا قرار بود به عنوان یکی از عناوین هنگام عرضه PS۵ منتشر شود اما، تاریخ انتشار بازی برای رفع ایرادات و تکمیل‌تر شدن به شهریورماه موکول شد. امید است این تاخیر باعث بهبود تجربه کلی بازی شود و ارزش صبر کردن را داشته باشد.

Mass Effect: Legendary Edition

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Bioware 

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۲۴

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۴، Xbox One، Microsoft Windows

از واکنش بسیار مثبت طرفداران پس از معرفی Mass Effect: Legendary Edition در شبکه‌های اجتماعی می‌شد فهمید این عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ است. Mass Effect: Legendary Edition تمامی محتوای اصلی سه‌گانه مس افکت به همراه تمامی آپدیت‌ها و DLC‌های عرضه شده، به صورت ریمستر و با ارتقای کیفیت صوتی و بصری و حتی در مواردی گیم‌پلی بازی، روانه بازار می‌کند. در صورت رخ ندادن حوادث استثنایی، به جرئت می‌توان گفت گفت موفقیت Mass Effect: Legendary Edition از همین الان تضمین شده‌است.

Monster hunter rise

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Capcom

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۶   

پلتفرم مقصد: Nintendo Switch

Monster Hunter Rise ضمن حفظ تمامی ویژگی‌های تحسین شده Monster Hunter: World چندین مکانیزم جدید نظیر امکان بالا رفتن از صخره با قلاب، در اختیار داشتن همراهان جدید و امکان پرواز و سواری روی Wyvern‌ها را به بازی اضافه کرده‌اند. Monster Hunter Rise از هر نظر عنوان امیدوار کننده‌ای است. شاید صبر لبریز شده کاربران فامیتسو و انتخاب این بازی به عنوان اولین در لیست مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ بی دلیل نباشد.

آمار پیش خرید حدود یک میلیون نسخه‌ای بازی در همان روز اول عرضه، خبر از یک چشمگیر و عبور از نسخه اول مجموعه را می‌دهد.

Nier Replicant

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Toylogic

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۳

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۴، Xbox One، Microsoft Windows

پس از شناخته شدن مجموعه NIer در میان مخاطبان با nier automata در سال ۲۰۱۷، عرضه ریسمتر پیش درآمد این بازی، nier replicant فرصت مناسبی است تا علاقه‌مندان بیشتر با اسطوره شناسی و جهان Nier آشنا شوند. گیم‌پلی و داستان nier replicant درست همان چیزی است که طرفداران می‌توانند از یک نسخه Nier انتظار داشته باشند؛ سریع، پر زد و خورد، عجیب و نوآورانه.

Prince of Persia:The sands of Time

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Ubispft

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۴، Xbox One، Microsoft Windows

طرفداران مجموعه Prince pf Persia بالغ بر یک دهه است که منتظر بازگشت این مجموعه هستند و در نهایت یوبی سافت با ریمیک Prince of Persia:The sands of Time به خواسته‌های آن‌ها پاسخ گفت.

گرچه بازی به دلیل گرافیک فنی به ظاهر ضعیف خود توسط رسانه‌ها و جامعه طرفداران مورد همجه قرار گرفت اما، اگر سازندگان بتوانند سیستم مبارزات، پلتفرم و پازل‌های بازی را به خوبی بازطراحی کنند، پتانسیل زیادی برای موفقبت بازی وجود خواهد داشت.

Psychonuts ۲

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Double Fine

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۴، Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows، Mac، Linux

پس از مدت‌ها انتظار و تاخیرهای متعدد، بالاخره امسال دنباله بازی کلاسیک و جریان ساز Psychonuts عرضه می‌شود. پس از چندین سال روند توسعه و تغییر اعضای اصلی استودیو، Psychonuts ۲ با کمک جمع آوری بودجه از منابع عمومی و سرمایه گذاری مایکروسافت از بند مشکلات رها شده و در بازه سال ۲۰۲۱ روانه بازار می‌شود. این بازی قطعا برای مخاطبان قدیمی‌تر و طرفداران ژانر پلتفرم یکی از بازی‌های مورد انتظار ۲۰۲۱ است.

Ratchet & Clank: Rift Apart

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Insomniac Games

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۱

پلتفرم مقصد: PlayStation۵

 Ratchet & Clank: Rift Apart اولین عنوانی است که قرار است قدرت واقعی کارت SSD پلی استیشن ۵ را به مخاطبان نشان دهد و بی‌دلیل نیست اگر این عنوان را یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ بدانیم. امکان تعویض آنی میان جهان‌های مختلف، جلوه‌های بصری مختص نسل نهم و اکشن دیوانه‌وار و کارکترهای طنار و کمیک بوکی، می‌تواند بازی Ratchet & Clank: Rift Apart را به یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ برای ps۵ تبدیل کند.

Resident Evil Village

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Capcom

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۷

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۵، PlayStation۴، Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

Resident Evil Village تمامی ویژگی‌های مثبت نسخه هفتم را گسترش داده‌است. دشمنان بازی متنوع‌تر از نسخه قبل هستند و از بین بردن هرکدان استراتژی متفاوتی می‌طلبد. محیط‌های بازی یادآور نسخه‌های کلاسیک هستند و ساعات گیم‌پلی بازی بسیار طولانی‌تر از نسخه هفتم است.

داستان بازی ادامه حوادث نسخه هفتم را روایت می‌کند و حضور کریس رد فیلد به عنوان یک کارکتر با اهداف نامشخص و مرموز صبر برای تجربه بازی برای طرفداران مجموعه و ژانر وحشت بقا را دشوار می‌کند.

Solar Ash

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Heart Machine

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStaion۵، PlayStation۴، Microsoft Windows

در Solar Ash بازیکن برای جلوگیری از نابودی سیاره زمین باید مانع از هم گسیختگی شود که میان سیاره‌ها ایجاد شده و موجب آزاد شدن هیولاهای وحشتناک شده‌است. محیط‌های سورئال و دلربا، گیم‌پلی سریع و شخصیت‌های عمیق و چند بعدی از ویژگی‌های اصلی Solar Ash است.

Twelve Minutes

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Annapurna Interactive، Luis Antonio 

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

تمام رویدادها بازی از دید بالا به پایین و در یک آپارتمان روایت می‌شود. داستان Twelve Minutes درباره یک زوج است که در یک حلقه زمانی دوازده دقیقه‌ای اسیر شده‌اند و مرد باید در هر حلقه با جمع آوری اطلاعات و مدارک جدید مانع از به قتل رسیدن همسرش شود و خود را از اتهام قتل تبرئه کند.

لوئیس آنتونیو، تنها توسعه دهنده بازی برای روایت هر چه بهتر داستان بازی از بازیگران نام آشنا هالیوودی به عنوان صداگذاران شخصیت‌های اصلی استفاده کرده‌است. آقایان «Willem Dafoe»، «James MCavoy» و خانم «Daisy Ridley» از اسامی آشنا در میان مخاطبان سینما و تلویزیون هستند و بی‌شک حضور آن‌ها می‌تواند روایت داستان بازی را باورپذیرتر کند.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines ۲

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱

استودیو سازنده: Hardsuit Labs

تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation۵، PlayStation۴، Xbox One، Xbox Series X/S، Microsoft Windows

به عقیده بسیاری از مخاطبان و منتقدان صنعت گیم، بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines یکی از برترین نقش-آفرینی‌های غربی تمام تاریخ است و حال قرار است پس از قریب به ۱۷ سال، دنباله این عنوان عرضه شود. استودیو Hardsuit Labs وعده داده همه آن ویژگی‌هایی که سبب محبوبیت نسخه اول شده را در مقیاس بزرگ‌تر به مخاطبان عرضه کنند. نژادهای خون آشام مختلف، دیالوگ‌ها و صداگذاری‌های باکیفیت و امکان انتخاب و مسیرهای متنوع در کنار گرافیک مدرن و انیمیشن‌های طبیعی‌تر و سیستم مبارزات روان‌تر نوید یک بازی خوش ساخت را می‌دهند.

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ برای شما کدام عناوین هستند؟ آیا با انتخاب‌های ما موافق بودید؟ به نظر شما چه بازی‌هایی باید در این لیست قرار می‌گرفتند؟ در بخش نظرات با ما همراه شوید.

کد خبر 98541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =