آخرین اخبار

کسانی به فوتبال آمده‌اند که اسم‌شان در کتاب موش و گربه هم نیست

فارس نوشت: مهدی مناجانی سرپرست اسبق تیم ملی در واکنش به انتخاب خورشیدی گفت: دشمن ایران هم چنین تصمیماتی برایمان نمی‌گیرد.

با انتصاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان صدای بسیاری از اصحاب این رشته و فوتبالی های قدیم و جدید درآمد و معترض شدند به اینکه چرا چنین پست خطیری را به فردی بدون رزومه سپرده اند.

مهدی مناجاتی سرپرست و مدیر اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره انتصاب جدید سرپرستی تیم ملی به فردی که کمتر کسی در جامعه فوتبال با او آشناست حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* آقای مناجاتی! درباره انتصاب جدید سرپرست تیم ملی فوتبال تقریبا اغلب اعضای هیأت رییسه فدراسیون گفته اند که از این موضوع مطلع نبودند. نظر شما چیست؟

- وقتی یک چیزی روشن می شود و رو می آید خیلی ها خودشان را کنار می کشند. در صورتی که من پیشکسوت که چندین دهه در این فوتبال در پست های مختلف بوده ام می دانم غیرممکن است که اگر بخواهند به کسی پست و سمت بدهند، اعضای هیأت رییسه، مدیران رده بالا و دیگر مسئولان فدراسیون در جریان آن نباشند. اینها باز هم می خواهند مردم را فریب بدهند و این خوب نیست.

* چرا چنین تصمیماتی گرفته می شود؟

- متأسفانه دیگر چیزی از این فوتبال برای مردم باقی نمانده و فقط عده ای غیرفوتبالی آن را به این شکل به هم پاس می دهند.

* چاره چیست؟

- دیگر امیدمان فقط به خدا است که این ورزش را از دست این افراد نجات بدهد که آن را تنها به چشم پله ای برای بالا رفتن می بینند نه ابزاری برای سرگرمی و شادی ملت. نه ابزاری برای احیای غرور این مملکت و مردمانش.  

* وظیفه سرپرست تیم ملی چیست و آیا هر کسی می تواند این کار را انجام بدهد؟

- پست سرپرستی تیم ملی تقریبا هماهنگی کلیه مسایل و مدیریت امور مرتبط با تیم است. از نظر رفت و آمد تیم به مسافرت و اردو، برد و آورد، ساپورت کردن بازیکنان و پلی برای ارتباط کادر فنی با فدراسیون و بازیکنان با مربیان و خلاصه که پست بسیار مهمی است. اینقدر مهم که حتی سرپرستی تیم ملی اگر فردی باقدرت باشد می تواند روی مربیان و مدیران فنی هم نظر داشته باشد.

* الان این اتفاق افتاده است؟

- ببینید کسی که به این عنوان انخاب می شود باید در یک کشور ۸۰ میلیون نفری لااقل ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر از جمعیتش اسمش را شنیده باشند، کارآیی اش را در تیم ملی بشناسند و با رزومه اش آشنایی داشته باشند. نه اینکه کسی را به این عنوان منصوب کنند که از ۱۰ تا همسایه خودش در کوچه شان، ۸ تای شان او را نشناسند!

* چه توصیه ای به شهاب الدین عزیزی خادم، رییس جدید فدراسیون دارید که در بدو ورودش به این مجموعه علاوه بر از دست رفتن میزبانی دور برگشت مقدماتی جام جهانی و اعطای آن به بحرین، میزبانی لیگ قهرمانان را هم در دو گروه به عربستان دادند و حالا سرپرست تیم ملی را به این شکل انتخاب کرده است؟

- توصیه ام این است، پیش از انتخاب های اینچنینی اقلا ۴ تا کوچه آنطرف تر از فدراسیون را هم ببینند. ببینند افرادی که دور و برشان هستند کدامشان هستند که از ۱۰۰ تا قسمی که می خورند ۹۹تای آن دروغ نیست.

* چرا چنین اتفاقاتی رخ می دهد؟

- متأسفانه ما را اینگونه بار آورده اند برای اینکه اینگونه با ما رفتار شود! ما هر بلایی سرمان بیاید حقمان است. ما یک تیم بزرگ آسیایی بودیم که در این قاره با این عظمت حرف اول را می زدیم ولی الان تنمان از این می لرزد که حسن می آید یا حسین؟ بعد هم افرادی را معرفی می کنند که حتی اسم شان در کتاب موش و گربه هم نیست.

* این انتخاب ها چطور صورت می گیرد؟

- چه بگویم؟ به خدا گاهی آدم فکر می کند این انتخاب ها و انتصاب ها دستی دستی از سوی کشورهایی انجام می شود که در فوتبال آسیا رقیب و دشمن ما هستند و می خواهند کاری کنند که فوتبال ایران هر چه زودتر زمین بخورد. وگرنه چه ایرانی می آید چنین انتخاب هایی در فوتبال یک مملکت با این پشتوانه فوتبالی انجام بدهد؟ روند حرکتی فوتبال ما درست به سمتی است که این ورزش در ایران نتیجه نگیرد و اتفاقا درست هم در حال حرکت هستند. به خدا دشمنان ما هم اینگونه بد برای ما تصمیم نمی گیرند که این عده به نام ایرانی چنین تصمیماتی برای فوتبال ایران اتخاذ می کنند.  

256 251

کد خبر 98501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =