آخرین اخبار

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس از احتکار مرغ توسط ۳ هزار و ۴۶۰ مرغداری در کشور که نهاده‌های دامی دریافت کرده اند انتقاد کرد.

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم خمینی شهر در مجلس از احتکار مرغ توسط ۳ هزار و ۴۶۰ مرغداری در کشور که نهاده های دامی دریافت کرده اند انتقاد کرد.

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر در مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه، 17 فروردین) قوه مقننه در تذکر شفاهی با استناد به بند 8 و ماده 12 آئین نامه داخلی، گفت: یکی از مهم ترین مسائل که از روز اول تشکیل این مجلس مورد توجه بوده حمایت از دامداری، کشاورزی و تولیدات دامی بود.

وی خطاب به رئیس جلسه، ادامه داد: ما جلسات متعددی پیرامون این موضوع در کمیسیون داشتیم کما اینکه به بندرگاه نیز به منظور بررسی وضعیت ترخیص، نگهداری و توضیح نهاده های دامی سفر کردیم و آنجا با مشکل اضطراب نهاده ها تا رسیدن به بازار توزیع مواجه شدیم که به عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت برمی گردد.

نماینده خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: روز گذشته در کمیسیون اعلام شد 3 هزار و 460 واحد مرغداری نهاده دامی دریافت کرده اند اما از تحویل مرغ به بازار خودداری کرده اند به این معنا که تولیدات خود را احتکار کرده اند.

نقدعلی یادآور شد: ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کنندگان یک بخشی از این پازل هستند برای همین سزاوار بود امروز آقای رزم حسینی به همراه معاونانش در این جلسه حضور می یافت چرا که مشکل اساسی در کیفیت توزیع محصولات دامی است.

وی افزود: به دنبال بازدیدی که از بندرگاه داشتیم مشخص شد سامانه های جامع، تجارت، بازارگاه و ... به هم متصل نیستند بنابراین امروز از آقای خاوازی سوال کردم آیا این مشکل رفع شده که پاسخ داد هنوز حل نشده است یعنی نهاده های دامی وارد و ترخیص می شوند اما سامانه ها برای ثبت سلسله مراتب، ترخیص و خروج از گمرک به هم وصل نیستند.

نماینده خمینی شهر در مجلس تاکید کرد: هم اکنون مشخص شده است 3 هزار و 460 واحد تولیدی نهاده های دامی تامین شده با ارز 4200 تومانی را دریافت کرده اما مرغ تولید شده را به سردخانه فرستاده و احتکار کردند بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه پاسخگو باشد.

محمدباقر قالیباف رئیس جلسه در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: براساس تبصره یک ماده 45 یک نماینده از دولت باید در جلسه حضور یابد بنابراین وزیر جهاد کشاورزی در جلسه حضور یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل کسالتی که دارند امکان حضور در مجلس را نداشتند اما ما حتما در ادامه بحث به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

کد خبر 98385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =