آخرین اخبار

محبی گفت:آمار وضعیت بیماران کرونایی در قم به‌شدت در حال گسترش است و احتمال دارد به‌زودی قم هم به رنگ قرمز کرونایی تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «سیامک محبی» امروز (دوشنبه 16 فروردین) در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس گفت: میزان مراجعه مردمی به مراکز 9 گانه بهداشتی به‌شدت افزایش‌یافته است و برنامه‌ریزی برای انجام تست سریع و پی سی آر را در این مراکز فراهم کرده‌ایم.
 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حجم کاری این مراکز افزایش‌یافته است و حتی در برخی از مراکز مجبور شده‌ایم دو تیم را فعال کنیم تا کارهای مردم عقب نماند.


وی گفت: در حال برنامه‌ریزی برای افزایش ساعت کاری این مراکز هستیم و در صورتی که حجم استقبال مردمی را شاهد باشیم، قطعاً به سمت افزایش ساعت کاری خواهیم رفت.


محبی افزود: 50 درصد تست‌هایی که گرفته می‌شود، مثبت می‌شوند و این در حالی است که در اواخر بهمن‌ماه سال گذشته، فقط 10 درصد تست‌ها مثبت می‌شد.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید کرد: آزمایشگاه مولکولی معاونت بهداشتی دایر شده است تا بتوانیم به‌سرعت جواب تست‌ها را مشخص و به همشهریان اعلام کنیم.
 

وی گفت: آمار وضعیت بیماران کرونایی در قم به‌شدت در حال گسترش است و احتمال دارد به‌زودی قم هم به رنگ قرمز کرونایی تبدیل شود.

پایان پیام/343
کد خبر 98197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =