ارائه نسخه جدید اینستاگرام برای زیر ۱۳ ساله‌ها

فیس بوک تایید کرده در حال طراحی نسخه ای از اپلیکیشن اینستگرام است که برای کودکان زیر ۱۳ سال کاربرد دارد. استفاده از نسخه فعلی این برنامه برای زیر ۱۳ ساله ها مجاز نیست.

به گزارش فارس به نقل از چانل نیوز آسیا، فیس بوک مالک اینستاگرام به افراد زیر 13 سال اجازه استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام را نمی دهد و علت این مساله را امکان به خطر افتادن امنیت و حریم شخصی این افراد اعلام کرده است.

اما روز گذشته تایید شد که نسخه مخصوص اینستاگرام برای زیر 13 ساله ها در حال طراحی است و این نسخه از قابلیت هایی برای کنترل توسط والدین برخوردار است. فیس بوک قبلا اعلام کرده بود که برنامه هایی برای ایمن سازی اینستاگرام دارد، اما تایید نکرده بود که به دنبال طراحی یک نسخه جدید از این برنامه برای کودکان زیر 13 سال است.

به دنبال اعلام این خبر بسیاری از والدین، مدافعان حقوق کودکان و غیره با انتقاد از فیس بوک گفتند این شرکت نگران حفظ امنیت و حریم شخصی کودکان نیست و هدف آن از این اقدام جمع آوری اطلاعات در مورد کودکان با هدف تولید محصولاتی برای جلب نظر آنها و کسب درآمد از این طریق است.

به گفته راشا عبدالرحیم یکی از مدیران عفو فناوری که یکی از زیرمجموعه های سازمان عفو بین الملل است، فیس بوک یکی از بزرگترین تهدیدها برای حفظ حریم شخصی کودکان است. افزایش حفاظت از کودکان باید مورد توجه قرار بگیرد، اما فیس بوک داده های زیادی را از کودکان جمع آوری می کند و از بررسی نمایه کاربری تک تک کودکان کسب درآمد می کند.

فیس بوک قبلا در سال 2017 نیز اپلیکیشن پیام رسان خود برای کودکان را راه اندازی کرده بود ولی این اپلیکیشن به عنوان یکی از زیرمجموعه های پیام رسان فیس بوک والدین عمل می کرد و یک برنامه واقعا مستقل نبود.

کد خبر 95755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =