8 باند مافیایی ایرانی ها را مسلح می کردند + جزییات

حوادث رکنا: 8 باند قاچاق سلاح و مهمات و بیش از ۷۰۰ سلاح جنگی و شکاری در استان ایلام کشف شد.

ماموران پلیس ایلام 8 باند قاچاق اسلحه را منهدم و 737 سلاح جنگی و شکاری کشف کردند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار دلاور القاصی‌ مهر، فرمانده انتظامی ایلام گفت: کارکنان پلیس امنیت عمومی در یک سال گذشته با رصد پلیسی و انجام اقدامات خاص، موفق به شناسایی و انهدام 8 باند قاچاق سلاح و مهمات، کشف ۷۳۷ سلاح جنگی و شکاری و دستگیری ۲۱۸ اراذل و اوباش شده‌اند.

کشف ۳۸۰ کیلوگرم مواد مخدر در ایلام

سردار القاصی مهر، اعتیاد به مواد مخدر را تهدیدی جدی برای سلامت جوانان و نوجوانان در جامعه دانست و افزود: نیروی انتظامی در استان ایلام در برخورد با سود جویان این عرصه شوم از هیچ تلاشی دریغ نکرده و کارآگاهان پلیس مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در این زمینه هشت باند خرید و فروش مواد مخدر را شناسایی و منهدم و بیش از ۳۸۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده اند.

اجرای ۱۳۵ طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و دستگیری و جمع‌آوری بیش از هزار سوداگر مرگ و معتاد متجاهر از دیگر اقدامات مؤثر پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان بوده است.

وی آگاهی خانواده‌ها را مهم‌ترین و اولین اقدام در پیشگیری از اعتیاد دانست و یادآور شد: بی‌شک روش‌های زیادی برای پیشگیری از جرایم درجامعه وجود دارد، ولی یکی از مهم‌ترین آنها افزایش سطح آگاهی عمومی از آثار سوء مصرف مواد مخدر و نیزآموزش مهارت‌های زندگی است.

کاهش ۸۰ درصدی تصادفات فوتی

سردار القاصی مهر در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت و تلاش‌های پلیس استان در حوزه راههای برون و درون شهری اشاره کرد و گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با استفاده از تمام توان و به کارگیری حداکثری کارکنان و استقرار کارشناسان مجرب در معابر، خیابان‌ها و تقاطع‌های پر ترافیک موفق به کاهش ۸۰ درصدی تصادفات فوتی و کاهش ۲۱ درصدی تصادفات جرحی در معابر درون شهری شده است.

برابر گزارش پزشکی قانونی از ابتدای سال تا کنون شاهد کاهش ۴۳ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های برون شهری استان هستیم و در این زمینه در بین استان‌های برتر کشور قرار گرفته‌ایم. وی تصریح کرد: از عوامل زمینه ساز موفقیت در کاهش تصادفات فوتی در جاده‌های برون‌شهری استان، حذف ۵۲ نقطه پرتصادف، جداسازی ۱۲۸ کیلومتر از محورها با استفاده از نیوجرسی، نصب بالغ بر ۳ هزار تابلو هشدار دهنده و نصب ۲۷ دستگاه دوربین هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای بوده است؛ در مدت اجرای محدودیت‌های کرونایی و در راستای قطع زنجیره کرونا، بیش از ۱۰ هزار خودرو به شهرهای مبدأ عودت، به ۶ هزار و ۴۰۰ راننده تذکر و ۳ هزار خودرو نیز اعمال قانون شده است. 

کد خبر 95035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =