بازداشت 5 باند اخلال در بازار کرمان

حوادث رکنا : 5 باند که بازار اقتصادی کرمان را به هم ریخته بودند بازداشت شدند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: پنج پرونده مربوط به عاملان اصلی در زمینه اخلال در تهیه و توزیع اقلام اساسی در دادستانی حال رسیدگی است.

دادخدا سالاری،دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به لزوم توجه مدیران به تهیه و توزیع اقلام اساسی در آستانه نوروز گفت: پنج پرونده مربوط به عاملان و متهمان اصلی در زمینه اخلال در تهیه و توزیع اقلام اساسی با عنوان اخلال در روند تامین نیازهای اساسی مردم و احتکار در این دادستانی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

دادخدا سالاری افزود: در این رابطه چند نفر بازداشت وچند نفر جلب واحضار شده اند.

او ادامه داد: یکی از اولویت‌های اساسی قوه قضاییه توجه به حوزه بازار و لزوم حفظ حقوق عامه است و دادستانی کرمان با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، رصد ویژه وضعیت بازار و ترک فعل‌های انجام شده در تأمین کالاهای مورد نیاز را مورد توجه قرار داده است.

سالاری تاکید کرد: مدیران مربوطه باید در قبال هر گونه ترک فعل در تنظیم بازار پاسخگو باشند، کار شناسایی و برخورد با دلالان و سوداگران بازار کالاهای اساسی نیز به صورت تخصصی توسط تیم‌هایی از دادستانی کرمان و با همکاری اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه ثارالله در دست پیگیری قرار دارد.

او گفت: کار توزیع کالاهای اساسی از جمله مرغ با پشتیبانی قضایی آغاز شده است، سازمان جهادکشاورزی وظیفه تامین و سازمان صمت وظیفه توزیع مرغ موردنیاز مردم را برعهده دارند. 

کد خبر 95032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =