دستگیری ۴۳ نفر در گیلان همزمان با شب چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری ۴۳ نفر در شب چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: متاسفانه شب گذشته ۶۸ نفر مصدوم داشتیم که ۶ نفر سرپایی مداوا و بقیه راهی بیمارستان و متاسفانه دو نفر قطع عضو شدند.

آفتاب‌نیوز :

سردار عزیزاله ملکی امروز در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌ای گیلان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با بیان اینکه از تعامل اصحاب رسانه با نیروی انتظامی در طی یکسالی که گذشت، تقدیر و تشکر می‌کنیم، اظهار کرد: سعی داریم که از همه توان‌مان در انجام ماموریت‌ها بهره‌مند شویم تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردمی باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه تلاش کردیم بتوانیم امنیتی که مدنظر مردم است را در حد مطلوبی برقرار کنیم، افزود: پلیس تلاش می‌کند که با تعامل و همکاری آحاد جامعه زیرساخت‌های امنیتی را فراهم کند.

وی با اشاره به کسب رتبه اول پلیس گیلان در حوزه پیشگیری، گفت: در حوزه کشفیات هم رتبه دوم کشور را داریم. ما می‌دانیم پلیس به تنهایی نمی‌تواند در این مسیر موفق باشد مگر اینکه با بخش‌های مختلف در تعامل و همکاری باشد.

سردار ملکی با اشاره به عملکرد پلیس گیلان از ابتدای سال‌جاری تاکنون، بیان کرد: امسال در حوزه سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد کاهش داشتیم، در حوزه کشفیات هم ۶ درصد افزایش کشف داشتیم. امسال ۸۸ فقره سرقت‌ به عنف، خفت‌گیری و زورگیری را شاهد بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶۷ درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی گیلان ادامه داد: امسال در حوزه وقوع قتل شاهد کاهش هفت درصدی هستیم، در مجموع جرائم هم با یک درصد افزایش مواجه بودیم. در حوزه مواد مخدر که یکی از کانون‌های ایجاد نارضایتی در استان بود ۴۶ درصد افزایش کشف داشتیم، علاوه‌بر کشفیات کلان از خرده فروش‌ها هم غافل نشدیم و با اجرای طرح‌های متعدد ۸۰۵ قاچاقچی دستگیر و ۲۸۸۱۴ معتاد هم از سطح شهر جمع‌آوری شد.

وی ادامه داد: در بحث جرائم اقتصادی ۸۷۸ پرونده جعل در استان کشف و ۷۵۰ جاعل دستگیر شد، در حوزه کلاهبرداری ۱۸۵۹ فقره کشف و ۱۵۷۵ نفر دستگیر شدند.

سردار ملکی تصریح کرد: ۳۸۲۸ فقره تشکیل پرونده داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشتیم، در حوزه ترافیک هفت درصد کاهش جانباختگان جاده‌ای و ۲۱ درصد کاهش مصدومین را شاهد بودیم.

فرمانده انتظامی گیلان در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، ادامه داد: تمام ستاد نیروی انتظامی در شب چهارشنبه آخر سال در حالت آماده باش قرار گرفتند، با شادی مردم مخالف نیستیم شب گذشته افرادی در بین تجمعات بودند که باعث ایجاد مزاحمت شدند، ۴۳ نفر به دلیل ایجاد مزاحمت دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش دستگیری و ۶۸ مصدوم داشتیم که ۶ نفر سرپایی مداوا و بقیه راهی بیمارستان و متاسفانه ۲ نفر قطع عضو شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی اضافه کرد: در حوزه راهور ۱۵۳ گشت خودرویی و در پلیس راه هم ۹۷ گشت خودرویی را در ایام نوروز داریم.

سردار ملکی بیان کرد: مرکز تعویض پلاک هم هر روز تا ساعت ۱۸ فعال است و خدمات مربوط ارائه می‌شود.

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: در حوزه مصوبات ستاد مبارزه با کرونا هم حدود ۳۶۰۰ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی داشتیم، حدود ۶۴ هزار هم برگ جریمه ۲۰۰ هزار تومانی صادر شده است.

کد خبر 95026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =