نهضت احیای کتابخانه‌های مساجد یزد سال آینده اجرا می‌شود

گروه استان‌ها- مدیرکل ارشاد استان یزد از آغاز نهضت احیای کتابخانه‌های مساجد استان یزد در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این مهم به عنوان یک اولویت در سال آینده دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید جوادیان‌زاده پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد و مراسم تجلیل از کانون‌های برتر کشوری استان اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از تشکل‌های مردم نهاد قدیمی هستند که از دیرباز در محلات، فعالیت‌های مختلفی را بر عهده داشتند.

وی عنوان کرد: این کانون‌ها توسط گروه‌های داوطلب مردمی فعالیت می‌کردند و منشأ بسیاری از فعالیت‌های خوب در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی بودند.

جوادیان زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر 850 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان یزد فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در برخی مناطق استان که هیچ فعالیت فرهنگی سازمان یافته‌ای انجام نمی‌شود، کانون‌های مساجد حضور دارند و بار کمبودهای فرهنگی را در این مناطق به دوش می‌کشند.

مدیرکل ارشاد استان یزد اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که می‌توان از آنها در حوزه‌های مختلف در ترویج بسیاری از فرهنگ‌های مطلوب مثل کتابخوانی و برخی از فرهنگ‌های مغفول مانده دینی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد بسیار خوب درخشیده‌اند، افزود: بسیاری از این کانون‌ها اکنون به کانون تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری تبدیل شده‌اند.

جوادیان زاده از آغاز نهضت احیای کتابخانه‌های مساجد در سال 1400 خبر داد و گفت: این نهضت با کمک کانون‌های مساجد و سایر دستگاه‌ها اجرایی می‌شوند زیرا با توجه به اینکه بسیاری از کتابخانه‌های مساجد کهنه و قدیمی شده‌اند و منابع آنها به روز رسانی نشده، انگیزه ای در علاقمندان برای مطالعه ایجاد نمی‌کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 330 کتابخانه در مساجد استان یزد وجود دارد که اگر بخواهیم آنها را به‌روزرسانی کنیم، نیاز به یک نهضت استانی نیاز است که این مهم در سال آینده به عنوان یک اولویت پیگیری می شود.

مدیرکل ارشاد استان یزد همچنین با اشاره به انتخاب استان یزد به پایتخت صحیفه سجادیه عنوان کرد: یکی از بازوهای ما برای اجرای برنامه‌های صحیفه سجادیه، کانون‌های مساجد هستند.

در این مراسم از کانون‌های مساجد استان که در ارزیابی‌های کشوری حائز رتبه شدند تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/781/ح

کد خبر 95008

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =