جزئیات جدیدی از تماس ترامپ با بازرس انتخاباتی جورجیا

ایسنا نوشت:براساس فایل تماس تلفنی ترامپ، او از بازرس انتخاباتی ارشد جورجیا خواسته بود تا "نادرستی" را پیدا کند که در تغییر نتایج انتخابات این ایالت کمک کند و اقدام او را به عنوان مساله‌ای با اهمیت ملی توصیف کرده بود.

به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، فایل صوتی تماس تلفنی ترامپ با فرانسس واتسون، بازرس انتخاباتی ارشد جورجیا دوشنبه به دفتر وزیر امور ایالتی جورجیا تحویل داده شد.

به گفته یک منبع مطلع، مقام‌های آمریکایی فایل این تماس ترامپ و واتسون که بازرس ارشد برد رافنسپنگر، وزیر امور ایالتی جورجیاست، در پوشه سطل زباله دستگاه تلفن او پیدا کردند. وال استریت ژورنال اولین رسانه‌ای بود که درباره این فایل اطلاع‌رسانی کرد.

براساس این فایل، ترامپ به واتسون که آن زمان بررسی امضاهای آرای غیابی در کاب کانتی را بر عهده داشت، می‌گوید: شما در حال حاضر مهمترین شغل این کشور را در دست دارید. برای اینکه اگر ما در جورجیا پیروز شویم.... -مردم جورجیا از آنچه بر سر من آمده است، بسیار خشمگین هستند- آنها می‌دانند که ما برده‌ایم.

براساس نتایج رسمی انتخابات در جورجیا، جو بایدن با اختلاف ۱۲ هزار و ۶۷۰ رای بیشتر در جورجیا به پیروزی رسید.

در بخش دیگری از این تماس، ترامپ به واتسون می‌گوید: هنگامی که پاسخ درست بیرون بیاید، شما مورد ستایش قرار خواهید گرفت. مردم خواهند گفت که "فوق‌العاده است" چون مساله همین بود، توانایی برای بررسی و درست کردن آن، چون همه می‌دانند که این غلط است.

پیشتر ان‌بی‌سی نیوز و دیگر رسانه‌های خبری از جمله واشنگتن پست به اشتباه از دونالد ترامپ نقل قول کرده بودند که او از واتسون خواسته تقلب را مورد بررسی قرار دهد. آنها به صحبت‌های جوردن فاکس، معاون وزیر ایالتی از گفته‌های واتسون درباره این تماس استناد کرده بودند.  

جوردن فاکس دوشنبه در بیانیه‌ای به ان‌بی‌سی نیوز گفت: پس از شنیدن این فایل صوتی، مشخص شد که گفته‌های واتسون دقیقا بازتاب تایید رئیس جمهوری وقت آمریکا بوده که تقلبی برای افشا وجود دارد و اگر او این کار را کند، مورد ستایش قرار می‌گیرد.  

دونالد ترامپ هم دوشنبه در بیانیه‌ای از اصلاحیه واشنگتن پست در این رابطه قدردانی کرد.

در جریان این تماس تلفنی که ۲۳ دسامبر ۲۰۲۰ انجام شد، ترامپ گفت که مارک میدوز، رئیس دفتر او که یک روز پیش از آن به باب کانتی جورجیا سفر کرده بود، خواسته او با واتسون تماس بگیرد.

ترامپ در بخشی از صحبتش به فرایند تطبیق امضاهای رای‌دهندگان با این دفتر انتخاباتی و امضاهایی روی برگه‌های رای اشاره کرد و گفت امیدوار است که واتسون امضاهای قدیمی را هم بررسی کند و فقط به امضاهای جدید روی فایل رای‌دهندگان اکتفا نکند.

دونالد ترامپ پیش از آنکه به غلط مدعی شود که فالتون کانتی -مقر دموکرات‌ها- شاهرگ اصلی چنین تقلبی است، گفت: اگر شما دو سال گذشته را بررسی کنید و اگر بتوانید به فالتون دسترسی پیدا کنید، چیزهایی پیدا می‌کنید که واقعا باور کردنی نیستند، نادرستی که ما درباره آن شنیده‌ایم، منابع خوبی است، منابع واقعا خوبی هستند.  

واتسون هم در پاسخ گفت: من از اظهارات شما تشکر می‌کنم. واقعا شوکه شدم که شما با من تماس گرفتند.

ترامپ ادامه داد: فرانسیس هر کاری که شما بتوانید انجام دهید، کار بزرگی است. مساله مهمی برای کشور است. بسیار مهم. شما هیچ تصوری ندارید. خیلی مهم است و من خیلی از بابت آن متشکرم.

واتسون گفت که تیم او تنها به حقیقت و یافتن اطلاعاتی بر مبنای حقایق علاقمند است. ترامپ همچنین از این بازرس ارشد میخواهد تا سرعت عمل بیشتری داشته باشد. او با اشاره به روزی که کنگره به بررسی نتایج آرای کالج الکترال می‌پردازد، گفت: چون همانطور که شما می‌دانید ما تاریخ شش ژانویه را در پیش داریم که تاریخ بسیار مهمی است.

311311

کد خبر 94895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =