اپل رسما مونتاژ آیفون ۱۲ را در هند آغاز کرد

اپل طی بیانیه‌ای‌ رسمی اعلام کرد که مونتاژ آیفون ۱۲ در هند آغاز شده است.

گروه IT: اپل طی بیانیه‌ای‌ رسمی اعلام کرد که مونتاژ آیفون ۱۲ در هند آغاز شده است. طبق گفته این شرکت، گوشی‌های آیفون مونتاژ هند عمدتا برای عرضه در بازار محلی تولید می‌شوند.

اپل رسما مونتاژ آیفون ۱۲ را در هند آغاز کرد

به گزارش بولتن نیوز به نقل از دیجیکالا مگ، طی هفته‌های گذشته خبرهای مختلفی در مورد تصمیم اپل برای مونتاژ آیفون ۱۲ در هند منتشر شده بود. اکنون با انتشار بیانیه رسمی اپل، دیگر کاملا روشن است که کوپرتینویی‌ها مونتاژ آیفون ۱۲ را در هند آغاز کرده‌اند. بی‌شک ورود به بازار بزرگ هند با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت، می‌تواند نقطه عطف تجاری برای اپل محسوب شود.

به دنبال جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، اپل تصمیم گرفت به تدریج بخشی از فعالیت‌های مربوط به تولید محصولاتش را از چین به پایگاه‌های دیگری منتقل کند. براساس اعلام منابع آگاه داخلی این شرکت، ویتنام و هند جزو کشورهایی هستند که اپل روی آنها دست گذاشته و قصد دارد به جای چین، بخشی از فعالیت‌های تولیدی خود را در این کشورها مستقر کند.

از سوی دیگر تامین کنندگان تایوانی همچون «فاکسکان» و «ویسترون» نیز از سال ۲۰۱۷ تولید آیفون را در هند آغاز کرده‌اند. در حال حاضر کارخانه‌هایی در مناطق مختلف این کشور در حال فعالیت هستند و نقش موثری در تولید آیفون برای بازار هند دارند.

به نظر می‌رسد تولید آیفون ۱۲ در هند در کارخانه فاکسکان تامیل نادو انجام خواهد شد، اگرچه فاکسکان هنوز اطلاعاتی در مورد جزئیات این موضوع ارائه نکرده است.

ظاهرا اپل قصد دارد علاوه بر مونتاژ آیفون ۱۲، تولید محصولات دیگری همچون آیپد را نیز به هند منتقل کند. در حال حاضر فضای سرمایه گذاری و سیاسی هند کاملا مناسب است. این رویکرد باعث ایجاد هزاران شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این کشور خواهد شد و چشم انداز اقتصادی خوبی برای هند به دنبال خواهد داشت. دولت هند نیز مشوق‌های هنگفتی را برای شرکت‌هایی که در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند، در نظر گرفته و یکی از سیاست‌های خود را تبدیل هند به قطب فناوری منطقه عنوان کرده است.

کد خبر 93632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =