۱۹درصد آمریکائیان یکی از نزدیکان خود را در اثر کرونا از دست دادند

نتایج یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که ۱۹ درصد از مردم این کشور یکی از نزدیکان خود را در اثر ابتلا به بیماری ویروسی کرونا از دست داده اند.

آفتاب‌نیوز :

نتایج یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که یک نفر از هر ۵ شهروند آمریکا یک دوست نزدیک یا یکی از عزیزان خود را در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده است.

داده‌های دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که از یازدهم مارس ۲۰۲۰ و اعلام پاندمی کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت بیش از ۵۳۰ هزار شهروند آمریکا در اثر ابتلا به بیماری ویروسی کووید -۱۹ یا عوارض ناشی از این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. افزون بر این، حدود ۳۰ میلیون نفر از مردم آمریکا به این بیماری مبتلا شده‌اند.

نتایج یک نظرسنجی جدید که با همکاری «خبرگزاری آسوشیتدپرس- مرکز پژوهش افکار ملی» انجام شده، نشان می‌دهد در حالی که اکثریت مردم آمریکا از ترس و شوک اولیه ناشی از شیوع این بیماری عبور کرده‌اند، همچنان برای بازگشت به روال عادی زندگی آمادگی ندارند.

در مارس ۲۰۲۰ نتایج نظرسنجی آسوشیتدپرس- مرکز پژوهش افکار ملی نیز نشان داد که ۵۰ درصد مردم آمریکا «بی نهایت یا بسیار نگران» شیوع این ویروس هستند. امروز این رقم به حدود ۳۱ درصد کاهش یافته است.

بزرگترین پیروز این نظرسنجی احتمالاً «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بود؛ زیرا دو سوم شهروندان آمریکا می‌گویند که کشور خطر این ویروس را به اندازه کافی جدی نگرفته است؛ موضوعی که باعث شد جو بایدن مقابله با شیوع کووید -۱۹ را در اولویت سیاستهای داخلی خود قرار دهد.

کد خبر 93576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =