آخرین اخبار

هواشناسی قزوین هشدار سطح نارنجی صادر کرد

قزوین - ایرنا - اداره کل هواشناسی قزوین با توجه به ورود سامانه بارشی جدید از فردا /پنجشنبه/ هشدار سطح نارنجی (آمادگی) صادر کرد.

مهدی آخوندی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی جدیدی از فردا صبح وارد استان شده و تا صبح روز شنبه نیز در منطقه مستقر باقی می‌ماند که پیامد آن برای روز پنجشنبه بارش باران به صورت پراکنده خواهد بود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر جمعه با توجه به نفوذ هوای سرد و وزش بادهای به نسبت شدید شمالی، بارش‌ها در بیشتر مناطق استان به صورت برف بوده و تا صبح شنبه نیز ادامه دارد اما این بارش در ارتفاعات شمالی تا ظهر همان روز پایدار است.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: براساس پیش بینی‌های به عمل آمده، برای بعدازظهر جمعه شاهد وقوع کولاک در پاره‌ای مناطق هستیم و برای صبح روزهای شنبه و یکشنبه کاهش محسوس دما از ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

آخوندی یادآور شد: با توجه به میزان بارش‌ها پدیده یخبندان، لغزندگی سطح جاده، کاهش دید افقی، اخلال در سفرهای درون و برون شهری، قطع راه های ارتباطی در روستاهای کوهستانی و در نهایت احتمال خسارت ناشی از سرما زدگی در بخش کشاورزی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: احتیاط در رانندگی، رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی، عدم صعود به ارتفاعات، صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی و انجام تمهیدات لازم در بخش کشاورزی به شهروندان استان توصیه می‌شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: در شبانه روز گذشته کوهین با منفی یک و بویین زهرا با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت یک تا ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.  

کد خبر 93346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =