آخرین اخبار

اسکلت زن موجود فضایی در روسیه پیدا شد!

باستان شناسان در کوه های قفقاز اسکلت زنی که جمجمه ای به شکل تخم مرغی دارد و دارای 1700 سال قدمت می باشد کشف کردند.

به گزارش برنا؛ عکس های عجیب و غریبی که اسکلت آدم فضایی را نشان می داد، مخصوص زنی با سر تخم مرغی شکل از یک گودال متعلق به عصر برنز است. بقایای یک زن از قرن چهارم یا پنجم با جمجمه ای به شکل مصنوعی برجسته تخم مرغی در روسیه یافت شد. باستان شناسان می گویند که این زن که در دوران تاریکی زندگی می کرده است، یکی از اعضای "برجسته" جامعه و زمان خود بوده است.

اسکلت او حدود 1700 سال قدمت دارد،و در شهر نزران در کوه های قفقاز کشف شد.محل تدفین در مکانی قرار داشت که در آنجا همراه با اسکلت او سلاح های عصر برنز، جواهرات و سرامیک، استخوان های حیوانات وحشی و اهلی کشف شدند.متخصصان موسسه باستان شناسی قفقاز می گویند که سر و گردن او "به طور مصنوعی تغییر شکل" یافته بود.

این شکل توسط پانسمان و یا "حلقه زدن" سر از دوران کودکی ناشی می شود.این بانداژها و حلقه ها در اولین سال زندگی یک کودک برای تبدیل جمجمه به شکل مورد نظر، به سر کودکان پوشانده می شده است.

این شکل خاص و کشیده جمجمه با این روش در قوم های مختلفی از جمله سارمتی ها، آلن ها، هونزها و غیره محبوب بوده است.سرهای تغییرشکل یافته، نشانه وضعیت خاص و ریشه های عالی یک فرد و جایگاه اختصاصی آن ها در جوامع شان بوده است. این زن همچنین دارای دندان هایی با کیفیت بالا بود که با وجود اینکه مدت طولانی که به خاک سپرده شده بود، اما هنوز سالم مانده اند.

کارهای باستان شناسی در محل سکونت تپه گامورزیوسکویا در مرز اینگوشتیای روسیه بین رودخانه های نازرانکا و سونژا چند ماه پیش آغاز شد.اینها شامل تیم هایی از موسسه باستان شناسی قفقاز و مرکز باستان شناسی یوگنی کروپنوو است. اسکلت در کوه های قفقاز کشف شد همچنان باستان شناسان در پی کشفیات جدید درباره این اسکلت می باشند.

کد خبر 92375

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =