آخرین اخبار

حد و حدود رابطه جنسی در دوران نامزدی

دختران و پسرانی که در دوره شیرین نامزدی قرار می گیرند نظرات و نگاه های مختلفی نسبت به برقراری رابطه جنسی دارند. به عبارتی دیگر برقراری رابطه جنسی برای بعضی از دختر و پسر ها راهی برای صمیمی تر شدن و برای بعضی از دختر و پسر ها راهای برای تعهد آور شدن نسبت به یکدیگر و در آخر برخی نیز رابطه جنسی را مرحله نهایی صمیمیت می دانند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز ، رابطه جنسی بخش مهمی از ازدواج می باشند. حضور و وجود رابطه جنسی باعث حس لذت و رضایت طرفین از یکدیگر و بهبود رابطه می شود. به طور کلی یکی از پایه های اساسی ازدواج است. برخی از افراد در مورد نزدیکی در دوران عقد دچار شک و تردید شده و دلایلی را برای این کار خود بیان می کنند. این دلایل ممکن است فردی بوده یا برخاسته از فرهنگ غالب جامعه باشد.

دوران عقد دورانی است که اگر چه زوجین زن و شوهر رسمی، قانونی و شرعی هم هستند، هنوز با هم در یک منزل سکونت ندارند و معمولا مدت زمانی را در منزل والدین خود زندگی می کنند تا به منزل خود بروند. در چنین دورانی اگر چه آن ها رسما همسر همدیگر هستند ولی به دلایل مختلف محدودیتی در روابط خود دارند. ممکن است زمان کمتری را با هم صرف کنند و از نظر مکانی از هم دور باشند.

در چنین حالتی معمولا برقراری روابط جنسی منظم برای طرفین سخت می باشد یا ممکن است هر یک از طرفین میلی به برقراری رابطه جنسی در این دوران نداشته باشد و بخواهد آن را به بعد از عروسی موکول کند. در دوران نامزدی نیز چنین چالش هایی وجود دارد اما مسئله رابطه جنسی در دوران نامزدی کمی پیچیده تر است.

رابطه زناشویی در دوران نامزدی و عقد

زوج هایی که شروع به برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی خود می کنند ابتدا باید به چند نکته توجه نمایند. نکات مهم قبل از برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی عبارتند از :

ارزیابی همسر انتخاب شده :

دوره نامزدی بهترین دوره برای محک زدن و شناخت یکدیگر می باشد و با ارزیابی های مختلف می توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید.

رابطه در دوران نامزدی :

از نظر شرع و عرف وقتی عاقد بین دختر و پسر عقد را جاری می کند این دو نفر با یکدیگر زن و شوهر می شوند و تمامی پیامدهای زندگی بر روی دوش آن ها قرار خواهد گرفت بدین ترتیب هر گونه برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی حلال می باشد.

کنار آمدن با یکدیگر :

ادب، متانت و غرور دختران قبل از عقد امری تحسین برانگیز است و در صورت نادیده گرفتن احساسات یک دختر به او حس شکنندگی دست می دهد.بنابراین اگر مردی در غیر هم خوابگی و نزدیکی به احساسات و عواطف شما اهمیت می دهد بهترین گزینه ادامه زندگی همراه اوست.

آمیزش جنسی :

همان طور که گفته شد خانواده های ایرانی برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی را دوست ندارند و دختران نیز برای پایبندی به این اصول از قوانین خانواده هایشان پیروی می کنند. اگر مردی در برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی بیش از حد اصرار کرد و اصرار او باعث ناراحتی شما شد برای حل آن باید تغییراتی ایجاد کنید.

شما رابطه جنسی در دوران عقد را چطور می بینید؟

دختران و پسرانی که در دوره شیرین نامزدی قرار می گیرند نظرات و نگاه های مختلفی نسبت به برقراری رابطه جنسی دارند. به عبارتی دیگر برقراری رابطه جنسی برای بعضی از دختر و پسر ها راهی برای صمیمی تر شدن و برای بعضی از دختر و پسر ها راهای برای تعهد آور شدن نسبت به یکدیگر و در آخر برخی نیز رابطه جنسی را مرحله نهایی صمیمیت می دانند. همچنین بسته به این که نگاه شما به یک رابطه جنسی در دوران نامزدی تان به کدام یک از مورد های گفته شده نزدیک تر است، تمایل تان برای رابطه فرق می کند.

حد و حدود رابطه زناشویی در دوران نامزدی

از نظر شرع و عرف وقتی عقد بین دو نفر توسط عاقد خوانده می شود زوجین اجازه دارند به برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی بپردازند یعنی دختر و پسر می توانند بدون حرام بودن و گناه کردن با یکدیگر همبستر شوند و به ارضای غریزه یکدیگر بپردازند. پس از مطرح کردن جنبه اسلامی رابطه زناشویی در دوران نامزدی اما هنوز هم برخی از خانواده ها و حتی برخی از مشاوران به زوج های جوان و مخصوصا به دختران توصیه می کنند که از برقراری رابطه کامل جنسی در دوران عقد جدا خودداری کنند.

نظر تمامی این افراد موکول کردن رابطه کامل زناشویی به پس از عروسی و زیر یک سقف رفتن می باشد. اما از لحاظ روان شناسی این امر بسیار غلط می باشد. در حقیقت عروسی تنها یک نماد است و مهم ترین اصل عقد کردن می باشد زیرا با عقد کردن نه تنها از لحاظ شرع بلکه از لحاظ قانونی نیز دختر و پسر زن و شوهر به حساب می آیند.

نکاتی برای تصمیم گیری درست برقراری رابطه جنسی

همان طور که تا اینجا گفته شد برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی به هیچ وجه گناه و حرام نیست اما در صورت برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی حتما باید به چند نکته مهم و اساسی توجه کنید. در اصل دلایل بسیار زیادی برای انجام ندادن رابطه زناشویی در دوران نامزدی وجود دارد.

این دلایل عبارتند از : احتمال به هم خوردن ازدواج زیرا با برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی اختلافات نمایان می شود، امکان باردار شدن ناخواسته، بی قراری و انحراف فکری زیاد به دلیل بیدار شدن میل شدید شهوانی، دلبسته شدن دو طرف و عدم توانایی در شناخت کامل یکدیگر، از بین رفتن انگیزه و اشتیاق در دو طرف و خصوصا پسر برای تشکیل زندگی مشترک چرا که بسیاری از دکتران و روان شناسان معتقد هستند که مردان بعد از اینکه میل جنسی خود را ارضا می کنند برای برگزاری عروسی بی انگیزه و دلسرد می شوند.

علاوه بر این موارد محدود کردن همسر خود برای برطرف کردن نیازش در دوران عقد عواقبی مانند کج خلقی را به دنبال دارد زیرا سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت زمانی که همسرتان برقراری رابطه جنسی را حق قانونی و شرعی خود می داند بسیار مشکل است.

تصمیم با شماست اما باید درست تصمیم بگیرید

با مطالعه گفته های فوق متوجه شدید که برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی هم قانونی و هم شرعی می باشد اما از طرفی باید منطق خود را در نظر گرفته و با عقل خود بهترین تصمیم را برای زندگیتان بگیرید چرا که ممکن است مشکلاتی پس از برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی برایتان پیش آید.

بنابراین تنها کسی که می تواند برای شما در برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی تصمیم بگیرد خود شما و همسرتان هستید و این یک مسئله خصوصی است اما برای تصمیم گیری در مورد آن حتما با یک روان شناس مشورت کنید تا با سهل انگاری مشکلات زیادی مانند بارداری ناخواسته برایتان پیش نیاید، جهت این کار می توانید با ما تماس بگیرید.

مضرات اصرار کردن برای برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی

برای برآورده کردن حس غریزه خود نباید بی اندازه و بیش از حد به همسرتان اصرار کنید چرا که ممکن است هم به روحیات خود آسیب برسانید و هم همسر خود را برای برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی از خود برنجانید. از طرفی دیگر این دوران همانند ماه عسل برای زوجین بسیار شیرین و لذت بخش می باشد و هر خاطره شیرین و تلخی که در آن پیش آید تا اخر زندگی همراه تان خواهد بود.

علاوه بر این اگر بر اصرار خود به صورت زیاد پافشاری کنید و همواره به دنبال ارضا کردن خود باشید همسرتان در آینده نسبت به برقراری رابطه زناشویی بی میل و سرد می شود یا اینکه در هنگام رابطه ارضا نمی شود و در صورت اراضا نشدن درد های خفیفی در ناحیه شکم پدیدار می شوند. همچنین با این اصرار این باور را به همسر خود می دهید که تنها ارضای نیازتان برای تان مهم می باشد و با این کار تصویر خود را در ذهن او خراب می کنید.

راه های رفع نگرانی از حاملگی در دوران نامزدی

در صورتی که می خواهید به برقراری رابطه با همسرتان بپردازید ابتدا باید راه هایی را دنبال کنید تا نگرانی هایتان را از حاملگی در این دوران برطرف کند. برای رفع نگرانی از حاملگی در این دوران می توانید از راه های زیر کمک بگیرید :

  • از کاندوم استفاده کنید.
  • از قرص های ضد بارداری و انواع LD ها استفاده کنید .

زن و شوهر در دوران نامزدی خود می توانند با عشق بازی از بهترین لذت های جنسی بهره مند شوند و برای لذت بردن از کار اصلی نباید زیاد عجله کنند و اگر زوجین بتوانند کار اصلی را به ازدواج موکول کنند لذت بیشتری خواهند برد. همچنین زوجین می توانند با دست یکدیگر را ارضا کنند که در این صورت استمنا محسوب نمی شود و کاملا حلال می باشد. در این بین، همسرتان هم از لذت این عشق بازی لذتی وصف نشدنی خواهد برد و مطمئن باشید مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

مشکلات بعد از برقراری رابطه زناشویی در دوران نامزدی

قبل از برقراری رابطه جنسی با همسرتان بهتر است با مشکلاتی که ممکن است در آینده برایتان پیش آید ، آشنا شوید این مشکلات عبارتند از :

  • طلاق و جدایی بعد از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد
  • بارداری ناخواسته
  • دلسرد شدن از سکس
  • دیر انزالی یا زود انزالی
  • مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی
  • پدیدار شدن اختلافات رفتاری زیاد
کد خبر 91953

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =