آخرین اخبار

۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
مردان چگونه به ارگاسم می رسند؟

نشانه های ارگاسم در مردان نمود خارجی ندارد. از این رو شما نمی توانید به طور قطع مطمئن شوید که همسرتان به اوج لذت رسیده است و یا خیر. به طور کلی، ارگاسم پس از انزال و در طول آن احساس می شود. خروج مایع منی می تواند شما را از انزال و ارضای همسرتان مطمئن کند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، لذت ارگاسم در مردان و زنان تفاوت چندانی ندارد، اما شکل ظاهری آن در مردان و زنان با هم تفاوت دارد. مردان قبل از رسیدن به ارگاسم، نقطه ای تحت عنوان نقطه بدون برگشت را پشت سر می گذارند. در این نقطه، مردان ناگزیر از انزال هستند و دیگر نمی توانند جلوی آن را بگیرند، در حالی که در زنان چنین نیست و زنان هرموقع که بخواهند می توانند از وقوع ارگاسم جلوگیری کنند.

در نقطه بدون برگشت، منی (مایع سفید رنگ) از داخل مجرای ادرار به سمت سر آلت تناسلی پمپ شده و با جهش از آن خارج می شود. مردان وقتی به ارگاسم می رسند، دیگر نمی توانند از آن برگردند و پس از این مرحله حتما انزال صورت می گیرد. پس ارگاسم در مردان با جهش منی از آلت آن ها همراه است که تشخیص ارگاسم مردان را بسیار ساده می نماید.

ارگاسم در مردان چگونه است؟

تخلیه هیجانات جنسی و کاهش تنش در آن، ارگاسم نامیده می شود. دراین مرحله از سکس، حدود 3 تا 15 ماهیچه در لگنچه، به مدت 3 تا 10 ثانیه، دچار انقباضات شدید و غیر ارادی می شوند. چرخۀ طبیعی و منظم رابطه جنسی در زنان و مردان متفاوت است. اما زمانی که شما بتوانید مراحل این چرخه را دقیق و با حوصله طی کنید، بدون شک یک رابطه جنسی موفق را تجربه خواهید کرد. کسب اوج لذت در مردان طی 4 مرحله رخ می دهد.

1- مرحله اول ارگاسم در مردان: برانگیختگی و تحریک

مردان در این مرحله میل جنسی را در خود احساس می کنند. به عبارتی یک عامل بیرونی موجب تحریک جنسی در مرد می شود. در این حالت به فرمان مغز، اندام جنسی دچار نعوظ می شود. حرکت و تجمع خون در بافت نرم و اسفنجی آلت مردانه، با شدتی بیش از 50 برابر سرعت عادی، منجر به وقوع فرآیند نعوظ می شود. نعوظ مردان اولین نشانه تحریک جنسی آن ها به شمار می رود.

2- مرحله دوم: به اوج می رسد

زمانی که مرد به مرحله اوج می رسد، تغییرات ظاهری مشخصی در اندام جنسی خود احساس می کند. طوری که سر آلت تناسلی و بیضه ها به شدت بزرگ می شوند. در این مرحله بدن مرد طی مدت 30 ثانیه الی 2 دقیقه، برای انزال آماده می شود. خروج پیش آب و مایع شفاف از مجرای ادرار، نشانه اصلی ورود به مرحله دوم است. بیشترین انرژی بدن در رابطه زناشویی در این مرحله صرف می شود. زیرا تنش ماهیچه ای، به خصوص در بخش لگن تشدید شده و ضربان قلب از 150 تپش در دقیقه فراتر می رود.

3- مرحله سوم: انزال و ارگاسم در مردان

زمانی که مرد به اوج لذت جنسی برسد، در اصطلاح ارضا شده و به انزال می رسد. خروج مایع منی مهم ترین نشانه انزال در مردان است که در مرحله سوم رخ می دهد. عموم مردان همزمان با انزال، ارگاسم را نیز تجربه می کنند. اما این شرط همیشه برقرار نیست. اگر ماهیچه های بخش لگنچه منقبض نشده باشند و مرحله تحریک آنچنان که باید و شاید با کیفیت نبوده باشد، ارگاسم رخ نمی دهد. در هر حال انزال و دفع مایع منی، زمینه را برای ورود به مرحله چهارم که نقطه پایانی کار است، فراهم می آورد.

4- مرحله چهارم: پس از انزال

در پایان کار و پس از خروج مایع منی از بدن، نعوظ از بین می رود و میل جنسی فروکش می کند. عضلات و ماهیچه ها شل شده و پوست بیضه نیز جمع می شود. در این زمان فرد احساس آرامش می کند و ممکن است خواب آلود نیز بشود.

واضح است که تشخیص ارگاسم در مردان، برخلاف آنچه که در زنان رخ می دهد، بسیار ساده است. خروج پمپ مانندِ مایع منی از آلت و در اصطلاح انزال او، می تواند یکی از علائم آشکار رسیدن به ارگاسم باشد. اما همانطور که گفته شد، انزال همیشه ارگاسم را به ارمغان نمی آورد. اکنون این سؤال پیش می آید که چگونه می توان از وقوع ارگاسم در مردان اطمینان کسب کرد؟ و یا چه راهکارهایی برای افزایش ارگاسم در مردان وجود دارد؟ در ادامه با هما مشاور همراه باشید.

نشانه های ارگاسم در مردان را بشناسید

نشانه های ارگاسم در مردان نمود خارجی ندارد. از این رو شما نمی توانید به طور قطع مطمئن شوید که همسرتان به اوج لذت رسیده است و یا خیر. به طور کلی، ارگاسم پس از انزال و در طول آن احساس می شود. خروج مایع منی می تواند شما را از انزال و ارضای همسرتان مطمئن کند. اما اینکه او اوج لذت جنسی را تجربه کرده باشد به چند عامل بستگی دارد.

عامل مؤثر اولیه، همانطور که بازگو شد، وقوع تنش شدید در عضلات و ماهیچه های لگنچه به شکل انقباض شدید است. همزمان با تخلیه و از بین رفتن این انقباض شدید، فرد به ارگاسم می رسد.

عامل مؤثر دیگر، قرارگیری مرد در نقطه بدون بازگشت است. مردان در این نقطه دیگر اختیار و اراده ای برای حفظ و عدم دفع مایع منی ندارند. در این زمان مردان به ارگاسم می رسند و دیگر نمی توانند از آن بازگردند. این در حالیست که ارگاسم زنان کاملاً قابل کنترل است. به عبارتی زنان می توانند هر زمانی که مایل بودند، ارگاسم خود را متوقف کنند و از وقوع آن جلوگیری کنند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت، واضح ترین نشانۀ ارگاسم در مردان، پرش و جهش ناگهانی مایع منی در آنان است.

چه عواملی به ارگاسم رسیدن مردان را مختل می کند؟

اساساً اینگونه تصور می شود که نقص در عملکرد جنسی مردان، تنها شامل زود انزالی، دیرانزالی و یا ناتوانی جنسی است. این در حالیست که انزال بدون تجربه ارگاسم نیز نوعی اختلال شایع در میان مردان است. به طور طبیعی اغلب مردان در طول رابطه جنسی انزال را تجربه می کنند. چرا که این عمل، نوعی واکنش فیزیکی و طبیعی نسبت به رابطه جنسی است. اما رسیدن به اوج لذت جنسی، در فرآیندی پیچیده تر و در هماهنگی عصب های مغز با اندام جنسی رخ می دهد.

به طور حتم آنچه که موجب اختلال در ارگاسم مردان می شود، منشاء عصبی دارد. زمانی که عصب نخاعی و ماهیچه های لگن آسیب دیده باشند، یا مورد جراحی قرار گرفته باشند، به طور طبیعی ارگاسم دچار اختلال می شود. در کنار آسیب های فیزیکی و جسمانی، عوامل روحی و روانی نیز در عدم رسیدن مردان به ارگاسم مؤثر است. بهتر است بدانید که این مردان سیکل طبیعی رابطه جنسی را به طور صحیح طی می کنند و به مرحله انزال نیز می رسند، اما بدون اینکه ارگاسم را تجربه کنند و به اوج لذت جنسی برسند، اسپرم آزاد می کنند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، خود ارضایی بیش از حد پسران و تماشای فیلم پورن، به ویژه از دورۀ نوجوانی می تواند در آینده سبب آنورگاسمی در آن ها شود.

چند راهکار مؤثر جهت بهبود ارگاسم در مردان

تاکنون از اهمیت ارگاسم در مردان مطلع شده اید. بررسی چند ترفند مؤثر جهت بهبود ارگاسم و کنترل اندام های جنسی، در رسیدن به ارگاسم و حس لذت آن کمک می کند.

1- تقویت عضلات راهی برای بهبود ارگاسم در مردان

ورزش کردن و انقباض های ارادی در عضلات لگن، انزال زودرس و انزال بدون ارگاسم را درمان می کند. کافیست تلاش کنید تا عضلات لگن را به حالتی خاص در بیاورید. مشابه زمانی که می خواهید ادرارتان را متوقف کنید.

2- در مرحله تحریک قدرتمند ظاهر شوید

اگر همسر شما دچار اختلال ارگاسم است، بهتر است به او در درمان این عارضه کمک کنید. کافیست در تحریک جسمانی و عاطفی او تلاش کافی داشته باشید. از کلماتی که مردان را تحریک می کنند استفاده کنید و محیط را برای انجام یک رابطه جنسی بدون نقص آماده کنید.

3- توجه به نقاط حساس

مردان نیز در اندام جنسی خود نقطه G دارند. شما با پیدا کردن این نقطه و لمس آن، موجب تحریک همسرتان شوید.

4- به رژیم غذایی خود اهمیت دهید

رژیم غذایی را می توان یکی از موثرترین عوامل در تجربه ارگاسم دانست. خوردن سبزیجاتی همچون اسفناج، به طور موثری به تشدید جریان خون در ناحیه تناسلی کمک می کند. کلم، کلم بروکلی و تخم مرغ سرشار از ویتامین B هستند که با کاهش استرس بدن، به افزایش میل جنسی کمک می کنند. جو، دانه های غلات و بلغور نیز با تقویت و افزایش هورمون تستوسترون، به ارگاسم مردان کمک می کنند.

از اهمیت بیضه ها غافل نمانید

لمس بیضه ها درست پیش از انزال، به یک ارگاسم عالی منجر خواهد شد. کافیست در مرحله ای که در اوج قرار دارید و هنوز انزال نشده اید، از همسرتان بخواهید بیضه ها را به بدنتان نزدیک کند. در این حالت حس بهتری خواهید داشت و به اوج لذت می رسید.

کد خبر 91951

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =