آخرین اخبار

انتقاد از رویکرد سیاسی دولت به مجامع سرمایه‌گذاری‌ استانی سهام عدالت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید پاسخ دهد چرا رویکرد سیاسی به سهام عدالت در استان‌ها نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی نوبت صبح امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به تصمیم دولت به استناد مصوبه شورای عالی بورس در راستای برگزاری مجامع استان‌های کشور گفت: 50 میلیون نفر از جمعیت کشور دارای سهام عدالت هستند که حدود 60 درصد آنها روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه برای حدود 30 میلیون نفر تصمیم‌گیری خواهد شد و این در حالی است که اقدام شورای عالی بورس برخلاف سیاست‌های کلی و همچنین مغایر با قانون تجارت است.

وی افزود: اقدام یاد شده به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست؛ از این رو از وزیر اقتصاد دعوت شده در جلسه فوق‌العاده‌ای در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور یابد و در این راستا توضیحات لازم را بیان کند.

پورابراهیمی بیان کرد: باید حقوق مردم رعایت شود، زیرا حدود 45 درصد از دارندگان سهام عدالت نتوانسته‌اند اقدام به ثبت‌نام کنند تا در این مجامع شرکت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: دولت باید پاسخ دهد چرا رویکرد سیاسی به سهام عدالت در استان‌ها نشان می‌دهد؛ در واقع رویکرد جریان دولتی، اقتصاد سیاسی را در استان‌ها دنبال می‌کند و این در حالی است که رئیس مجلس باید به این موضوع وارد شود و آن را بررسی کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

کد خبر 91423

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =