آخرین اخبار

سیاست دولت جو بایدن در قبال ونزوئلا

یک مقام کاخ سفید گفته است که دولت بایدن هیچ عجله‌ای برای لغو تحریم‌های ونزوئلا ندارد.

 یک مقام کاخ سفید در واکنش به سیاست دولت جو بایدن در قبال ونزوئلا ، گفت: دولت جدید آمریکا هیچ عجله‌ای برای لغو تحریم‌های کاراکاس ندارد ولی اگر نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اقدامات اعتمادسازی را اتخاذ و اجرا کند و نشان دهد که آماده مذاکره جدی با مخالفان است، واشنگتن کاهش برخی تحریم‌ها را مدنظر قرار خواهد داد.

وی در ادامه افزود: بعید است رئیس جمهور جدید آمریکا به این زودی تحریم‌ها علیه ونزوئلا را لغو کند. تحریم‌های موجود مجوزهای خاص برای انتقال و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای کمک به مردم ونزوئلا را برای مقابله با مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا فراهم کرده است.

این مقام کاخ سفید که نامش فاش نشده است، در ادامه مدعی شد: دولت مادورو به‌طور فعالانه مانع از تحویل کمک‌های انسان‌دوستانه شده است.

رویترز افزود: این اظهارات نشان می‌دهد دولت بایدن در شرایط کنونی قصد دارد تحریم‌های خاصی را علیه ونزوئلا حفظ کند، از جمله مجازات‌ها و تحریم‌ها علیه صنعت نفت این کشور.

دولت بایدن اعلام کرده است که همچنان خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به‌رسمیت می‌شناسد. ده‌ها کشور غربی به‌رهبری آمریکا از ادعای گوایدو پس از انتخابات ریاست جمهوری 2018 حمایت کردند و مادورو را به‌عنوان رئیس جمهور مشروع و قانونی ونزوئلا به‌رسمیت نمی‌شناسند.

این مقام کاخ سفید گفت: ما هیچ عجله‌ای برای لغو تحریم‌ها نداریم. اگر نظانم ونزوئلا اقدامات و تدابیر اعتمادساز را انجام دهد که نشان دهد آنها آماده و مایل به مشارکت در مذاکرات واقعی با مخالفان هستند...، اگر آنها آماده اتخاذ گام‌های جدی باشند، ما کاهش بخشی از تحریم‌ها را مدنظر قرار خواهیم داد.

کد خبر 91197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =