آخرین اخبار

وجود ۱۳ میلیون جوان مجرد بالای ۲۷ سال در کشور

دبیر نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج در قم با اشاره به ازدواج نکردن جوانان در کشور گفت: ۱۳ میلیون جوان مجرد بالای ۲۷ سال در کشور وجود دارد که از سن ازدواج عبور کرده‌اند.

 

ایرنا: دبیر نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج در قم با اشاره به ازدواج نکردن جوانان در کشور گفت: ۱۳ میلیون جوان مجرد بالای ۲۷ سال در کشور وجود دارد که از سن ازدواج عبور کرده‌اند.

به گزارش روز یکشنبه دبیرخانه نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج درقم ، آیت پیمان در گفت و گویی اظهار داشت: امروز یکی از دغدغه‌های اصلی کشور بالارفتن سن ازدواج و عدم فرزندآوری است.

وی به آمار بالای مجردها اشاره کرد و گفت: هم ‌اکنون بیش از ۱۳ میلیون مجرد بالای ۲۷ سال در پسران و ۲۵ سال در دختران را شاهد هستیم که از سن ازدواج گذشته‌اند.

دبیر نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج دلایل افزایش تجرد در جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: کارشناسان علت‌های مختلفی را برای این موضوع بیان می‌کنند که از جمله آن عمل‌نکردن دولت‌ها به تکالیف مصوب در تسهیل ازدواج از جمله اجرا نشدن سیاست‌های ۱۴ گانه رهبری که در سال ۹۳ ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: سکوت و کم عملی دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص بحران به وجود آمده و نبودن عزم جدی در مدیران عامل دیگر این وضعیت است.

وی بیان داشت: سومین عامل نیز مشکل‌های اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی است که موجب شده جوانان به سمت ازدواج نروند.

وی گفت: افزایش قیمت مسکن، اجاره‌بهای منازل، افزایش هزینه روزمره و جهیزیه نیز از دلایل دیگری است که کارشناسان عنوان می‌کنند.

پیمان تصریح کرد: ترس از طلاق و اجرای مهریه عامل بعدی است که در کنار ترس از هزینه‌های فرزندآوری موجب شده است که آمار جوانان مجرد افزایش یابد.

وی تاکید کرد: متاسفانه ازدواج نکردن جوانان مشکل‌های عدیده‌ای را در کشور به دنبال دارد که کم‌ و بیش در خانواده‌ها شاهد آن هستیم.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 90669

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =