آخرین اخبار

ازدواج با خانم شاغل چه معایب و مشکلاتی دارد؟

زنان شاغل دارای تحصیلات بهتر و درک بهتری از جامعه هستند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در تربیت صحیح فرزندان شما داشته باشند. علاوه بر این ازدواج با زنی که مستقل است و نیاز او به شما تنها از نظر عاطفی و احساسی است و به مسائل مالی مربوط نمی شود دلچسب تر و بهتر است.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، جامعه حاضر به سمتی پیش رفته است که بسیاری از دختران تحصیل کرده و شاغل هستند. حال آنکه درمورد شاغل بودن زنان بعد از ازدواج دیدگاه های متنوع و متفاوتی وجود دارد. در واقع امروزه بسیاری مردان دوست دارند با زن شاغل و مستقل ازدواج کنند و بسیاری دیگر با کار کردن زن بیرون از خانه به طور کلی مخالف هستند و ترجیح می دهند همسرشان خانه دار باشد. خانه دار بودن یا شاغل بودن زن می تواند جنبه های مختلف زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار دهد.

مشکلات ازدواج با زن شاغل و راه حل آن

آنها اگر پول بیشتری از شما بگیرند ناراضی خواهند بود . به احتمال زیاد افسرده خواهند شد . حتی خانه شما کثیف تر از زمانی که همسرتان شاغل بود ، خواهد بود .دلیل مشکلات ازدواج با زن شاغل– علی رغم اینکه پیوند بین کار ، زن و طلاق بسیار پیچیده و بحث برانگیز است ، بخش عمده ای از استدلال براساس تئوری اقتصادی زیادی و کمی حس مشترک است . در اقتصاد کلاسیک ، ازدواج حداقل تا حدودی یک تمرین تخصصی در کار است .

به طور سنتی ، مردان تمایل به انجام “بازاریابی” یا کارهای پرداخت شده در خارج از خانه دارند و زنان نیز تمایل به انجام “کارهای غیر بازاری” یا خانگی ، از جمله پرورش فرزندان دارند . همه کارها باید توسط شخصی انجام شود و این جفت شدن صرف نظر از اینکه در خانه است و چه کسی در خارج از خانه است ، آن هدف را انجام می دهد . وقتی تخصص کار در ازدواج کاهش می یابد ، اگر مثلاً هر دو همسر دارای شغل باشند ، ارزش کل ازدواج برای هر دو شکل کمتر است ، زیرا کمتر از کل کار مورد نیاز برای ادامه ی ازدواج ، انجام می شود . و زندگی را برای هر دو شریک زندگی سخت تر می کند و طلاق را بیشتر می کند. و ، در واقع ، مطالعات تجربی دقیقاً همین نتیجه را گرفته اند.

-از دیگر مشکلات ازدواج با زن شاغل ، این است که جنسیت تأثیر معنی داری در رابطه بین ساعات کار و افزایش احتمال طلاق دارد . ساعات کار زنان به طور مداوم طلاق را افزایش می دهد ، در حالی که افزایش در ساعت کار مردان اغلب تأثیر آماری ندارد . همچنین در طلاق های یک زوج که در آن هر دو همسر در حال کار هستند ، میزان طلاق به مراتب بیشتر از زوج هایی است که فقط یک همسر در آن شاغل هستند . در برخی مطالعات ، کار کردن در خارج از خانه در واقع ثبات زناشویی را افزایش می دهد ، حداقل وقتی که ازدواج خوشحال باشد .

-از مشکلات ازدواج با زن شاغل ، باید بیان کرد که انکار نشدنی است که نقش مادر در تربیت کودکان ، بسیار بیشتر از پدر است و پدر هرگز نمی تواند وظایف مادری را برای فرزند انجام دهد . مادران شاغل ، زمان و انرژی کمتری برای تربیت کودکان دارند . آنها از ماه های اولیه ی زندگی در مهد کودک می مانند و تربیت آن ها در حساس ترین برهه ی تربیتی زندگی شان در محیطی شکل می گیرد که کنترل پدر و مادر در آن نیست . به همین دلیل پیشنهاد می شود مادران حداقل در دو سال ابتدایی تولد فرزند شرایط کاری خود را به گونه ای تغییر دهند که در کنار فرزندشان باشند.

-دلیل دیگر مشکلات ازدواج با زن شاغل ، این است که داشتن شغل باعث می شود ، ازدواج شما آسیب ببیند ،اگر شما مشکلاتی با همسرتان دارید و اوضاع زندگی نابه سامان است ، وقتی همسر شما در خارج از خانه کار می کند ، شانسش افزایش می یابد که با شخصی که بیشتر از شما دوست دارد ، ملاقات کند. محیط کار میزبان شرکای بالقوه است. و افراد غالباً خود را در محیطی برای گذراندن زمان زیادی با این افراد می بینند.

 – در افراد تحصیل کرده بسیار بیشتر احتمال خیانت با فرد خارج از ازدواج وجود دارد .( افرادی که دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند ۱.۷۵ برابر بیشتر از کسانی که دارای مدرک دبیرستان هستند ، خیانت کرده اند)و اگر خیانت ، منجر به طلاق می شود ، واقعاً دچار مشکل می شوید. طلاق با میزان بالای افسردگی بالینی و خودکشی رابطه مثبت دارد . مطالعات دیگر طلاق را با افزایش میزان سرطان ، سکته مغزی و بیماری های مقاربتی مرتبط کرده است . طلاق به علاوه از نظر مالی ویران کننده است . البته این بدان معنی نیست که زنان شاغل و تحصیل کرده خیانت می کنند. بلکه اصل مهم در این موضوع شخصیت دو فرد است. در صورتی که نسبت به شخصیت و علاقه شما به هم اطمینان وجود داشته باشد چنین مشکلاتی به وجود نخواهد امد.

مشکلات ازدواج با زن شاغل بیان می شوند اما این بدین دلیل نیست که شما هرگز نباید با یک زن شاغل ازدواج کنید . باید شرایط هر دو نفر ، میزان ساعت هایی که همسر بیرون از خانه شاغل است ، شغل او و … را با هم و به کمک یک مشاور بررسی کنید . اگر پذیرفتید که با شرایط همسرتان ، ازدواج کنید ، فکر این که پس از ازدواج بخواهید او را از کار کردن منع کنید ، از سرتان بیرون کنید ، چرا که شما همسرتان را به سمت افسردگی و ناهنجاری هل می دهید . بسیاری از روانشناسان و مشاوران ازدواج بر این باورند که زن نیز باید در زندگی ، دچار استقلال مالی و شخصیتی فردی باشد ، چرا که بسیاری از خانم ها بعد از طلاق به دلیل نداشتن استقلال مالی ، فشارهای بسیار سنگینی را تحمل می کنند . شاید بهترین راه حل این باشد که همسر شما ، شغلی با ساعت های کاری کمتر داشته باشد . شاید بیشتر کار خود را بتواند در خانه انجام دهد .

با تمام تفاسیر ذکر شده به طور معمول زنان شاغل دارای تحصیلات بهتر و درک بهتری از جامعه هستند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در تربیت صحیح فرزندان شما داشته باشند. علاوه بر این ازدواج با زنی که مستقل است و نیاز او به شما تنها از نظر عاطفی و احساسی است و به مسائل مالی مربوط نمی شود دلچسب تر و بهتر است.

کد خبر 90628

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =