آمریکا به دنبال احداث پایگاه‌های نظامی در مرزهای عراق و کویت است

یک تحلیلگر امور نظامی عراق در سخنانی فاش کرد که ایالات متحده آمریکا در صدد احداث پایگاه های نظامی جدید در مرزهای مشترک میان کویت و عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «رضا الدهلکی» تحلیلگر امور نظامی عراق امروز چهارشنبه سخنانی را در خصوص تحرکات ایالات متحده آمریکا در مرزهای مشترک این کشور با کویت مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: اطلاعاتی وجود دارند که جملگی نشان می‌دهند ایالات متحده آمریکا به دنبال احداث پایگاه‌های نظامی جدید در مرزهای مشترک میان کویت و عراق است.

این کارشناس امور نظامی عراق در ادامه سخنان خود یادآور شد: علیرغم تحرکات ایالات متحده آمریکا در مرزهای مشترک عراق و کویت، دولت بغداد اطلاعی از این تحرکات ندارد و این مسأله یک نقصان محسوب می‌شود.

الدهلکی همچنین اظهار داشت: آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند تا در زمان مناسب از پایگاه‌های نظامی جدید خود در مرزهای مشترک کویت و عراق بهره برداری کنند. بنابراین، باید منتظر استقرار نیروهای جدیدی از آمریکا در پایگاه‌های مذکور باشیم.

پیش از این، شقیر الاسمر کارشناس امور امنیتی عراقی از همکاری میان نیروهای عراقی و سوریه در بالاترین سطح از هماهنگی اطلاعاتی خبر داد و به تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز عراق با سوریه اشاره کرد.

وی افزود: عملیات اخیر عراق در نوار مرزی با هماهنگی با نیروهای ارتش سوریه برای رصد تحرکات تروریست‌ها در این مناطق رخ داد. همکاری میان طرفین از طریق اطلاعاتی است که نقش بزرگی در عملیات بازداشت تروریست‌ها و رصد تحرکات آنها و ممانعت از رخنه آنها ایفا می‌کند.

کد خبر 90191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =