کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه در زنجان

جانشین انتظامی استان زنجان از کشف 955 کیلوگرم پیش ساز موادمحترقه دست ساز و بیش از 46 هزار عددانواع مواد محترقه غیرمجاز دیگر خبر داد.

به گزارش برنا؛ سرهنگ ایرج خانی پور در تشریح این خبر، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با انجام اقدامات فنی و پلیسی در جریان فعالیت 5 نفر در تهیه و توزیع مواد محترقه و مواد پیش ساز مواد محترقه دست ساز در سطح شهرستان زنجان قرار گرفته و  پیگیری موضوع را  به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران در تحقیقات خود دریافتند متهمان قصد دارند، مواد پیش ساز را در وزن های کوچکتر  بسته بندی کرده و در سطح شهرستان زنجان توزیع کنند.

جانشین انتظامی استان ادامه داد: ماموران طی پنج عملیات جداگانه و پس از هماهنگی با مقام قضائی و بارعایت موازین شرعی، قانونی و حفظ حقوق شهروندی به محل اختفای متهمان در سطح شهرستان زنجان اعزام و  آنجا را مورد بازرسی قرار دادند.

 سرهنگ خانی پور خاطر نشان کرد: ماموران موفق شدند از منزل یکی از متهمان  325 کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج به همراه ترازوی دیجیتال، نایلکس های مخصوص ساخت نارنجک دست ساز به همراه  23 هزار و 500 عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف کنند.

این مقام انتظامی افزود: همچنین ماموران موفق شدند در این عملیات ها از منازل 4 متهم دیگر 630 کیلو مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج  و 23 هزار و 177 عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف کنند.

او تاکید کرد: در این عملیات ها در مجموع 955 کیلو مواد پیش ساز محترقه و 46 هزار و 677 عدد انواع مواد محترقه خارجی غیر مجاز کشف شد. 

سرهنگ خانی پور با اشاره به دستگیری 5 متهم در این عملیات ها اظهار داشت: متهمان دستگیرشده به همراه اقلام مکشوفه جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

او بر آمادگی کامل پلیس در روزهای پایانی و چهارشنبه آخر سال تاکید کرد و افزود: پلیس با کسانی که بخواهند با تهیه و توزیع مواد محترقه و خطر ناک ،جان مردم را به خطر اندازند به شدت و برابر قانون برخورد می کند.

جانشین انتظامی استان زنجان با اشاره به نزدیکی سال نو و چهارشنبه آخر سال از شهروندان خواست در صورت مشاهده خرید و فروش مواد محترقه توسط افراد سودجو، با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

ب 

کد خبر 90178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =