بیش ۱۲۰۰ برنامه آموزشی ترویجی در فارس برگزار شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اعلام کرد که در بهمن ماه امسال ۱۲۳۵ برنامه آموزشی و ترویجی با هدف ارتقای سطح آگاهی و آموزش اعضای کتابخانه‌های عمومی استان اجرایی شده است.

روح‌الله منوچهری چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه‌های یاد شده در ۳ سطح ملی، استانی و شهرستانی با محوریت دهه مبارک فجر، انقلاب اسلامی، گرامیداشت یاد و خاطره امام شهدا و شهدای گرانقدر انقلاب برگزار شد، افزود: برگزاری مراسم گرامیداشت نیم قرن فعالیت کتابخانه عمومی ابوریحان و ویژه برنامه فصل رهایی به صورت استانی و برپایی طرح ویژه راویان بالندگی با قدردانی از ۶ چهره جوان، پیشکسوت و فقید شعر انقلاب اسلامی استان فارس در سطح ملی از مهم‌ترین برنامه‌های برگزار شده کتابخانه‌های عمومی در بهمن ماه بود.

منوچهری ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی با برنامه ریزی و اجرای برنامه‌هایی با موضوعات فرهنگی، ادبی، مشاوره، سلامت، آموزش مهارت‌های زندگی، سواد در قالب نشست کتابخوانی، معرفی کتاب، نشست‌های محافل ادبی، پویش‌های متعدد، برنامه‌های ویژه کودک و چراغ کتاب و کتابخوانی را در فضای مجازی روشن نگه داشتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس ادامه داد: برگزاری برنامه‌های آموزشی و ترویجی در راستای رسالت کتابخانه‌های عمومی مبنی بر آموزش مادام‌العمر و کمک به پر کردن اوقات فراغت عموم انجام می‌شود که برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت غیرحضوری برگزار شد.

منوچهری اضافه کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌های برنامه‌های جمعی، گسترش فعالیت کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی راهکاری لازم برای حفظ ارتباط عموم مردم با حوزه کتابخوانی است.

انتهای پیام

کد خبر 90177

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =