راه اندازی رسانه راستگرا در آمریکا توسط شبکه خبری الجزیره

شبکه خبری الجزیره که سابقا به دنبال تبدیل شدن به یک نیروی رسانه‌ای لیبرال در آمریکا بوده، بر اساس گزارشها قصد راه اندازی یک رسانه راستگرا را برای محافظه‌کاران آمریکا دارد.

به گزارش  ایسنا ، این پروژه جدید تحت عنوان "رایتلی" (Rightly) جمهوریخواهانی را که "احساس جدا افتاده بودن از رسانه‌های جریان اصلی" را دارند هدف قرار خواهد داد و تحت رهبری یک خبرنگار سابق فاکس نیوز خواهد بود.

الجزیره در سال ۲۰۱۳ زمانی که شبکه خبری و وبسایت چپگرای موسوم به "الجزیره آمریکا" را راه اندازی کرد، حضوری چشمگیر در آمریکا را تجربه کرد. این شبکه که با بودجه دولت قطر کار می‌کند، این رسانه‌اش را در سال ۲۰۱۶ تعطیل کرد اما همچنان با شبکه ویدیویی ای.جی پلاس حضور چشمگیری را در اینترنت دارد. کانال بین‌المللی آن موسوم به الجزیره انگلیسی در آمریکا پرطرفدار است.

راه اندازی این رسانه محافظه‌کار همزمان با افراطگری فزاینده در منابع خبری راستگرای موجود آمریکا قرار است اتفاق بیفتد.

فاکس نیوز که معمولا مرجع راست‌های آمریکا بوده در مواجهه با تهدیدهای کانالهای جدید فوق محافظه کاری همچون نیوزمکس و وان آمریکا نیوز حتی بیشتر به سمت راست متمایل شده است.

پولتیکو گزارش کرد، اسکات نورول، یک کارمند سابق فاکس نیوز قرار است سردبیر رسانه رایتلی که روز پنجشنبه اولین شوی متمرکز بر محافظه‌کاران را راه اندازی می‌کند، باشد.

"نورول" شرکت نیوز کورپ، مالک فاکس نیوز را در سال۲۰۱۲ طبق اعلام صفحه لینکدینش، ترک کرده و به ۱۶ سال حضورش در این شرکت در نقشهای مختلف پایان داد.

یک کارمند سابق یک وبسایت خبری راه اندازی شده در آوریل ۲۰۱۶ از سوی نیوز کورپ تحت عنوان "هیت استریت"  که بعدا در اوت ۲۰۱۷ تعطیل شد اظهار کرد، نورول در گرایش پیدا کردن سیاست آن سایت به راست دخیل بوده است.

برخی کارمندان الجزیره به طورخصوصی نسبت به راه اندازی رسانه رایتلی اظهار ناخرسندی کرده و از سازگاری این کار با وعده‌های سابقا مطرح شده از سوی این شبکه مبنی بر صدا دادن به گروه‌های به حاشیه رانده شده، سوال می‌کنند.

طبق گزارش پولتیکو، شوی الجزیره نامش "هم اکنون با استفن کنت" نام دارد؛ مفسری که در حال حاضر ارائه کننده پادکست "بلتوی بانتهاس" درباره " جنگ ستارگان، سیاست و غیره" است.

کنت همچنین قراردادی در زمینه کتاب با شرکت انتشاراتی محافظه کار "سنتر استریت" بسته است که به انتشار آثار نویسندگان راست افراطی شامل دونالد ترامپ جونیور و کوری لواندوفسکی پرداخته است.

کد خبر 90174

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =