اتهامات جنسی؛گریبان ترامپ را گرفت

ایسنا نوشت:دونالد ترامپ احتمالا امسال باید پاسخگوی خانم روزنامه‌نگاری باشد که او را به تجاوز جنسی متهم کرده است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه‌نگار و نویسنده آمریکایی به نام «ای. ژان کارول» امید دارد که روز محاسبه در سال جاری فرا برسد. کارول در نوامبر ۲۰۱۹ بعد از آنکه دونالد ترامپ اتهام تجاوز به او در آپارتمانی در منهتن در اواسط دهه ۹۰ میلادی را رد کرد، دادخواست افترا تنظیم کرد و وکلای او امید دارند که بتوانند ترامپ را وادار کنند کتبا و به قید سوگند، گواهی دهد. ترامپ مدعی است هرگز کارول را ندیده و او را به دروغگویی برای فروش کتابش متهم می‌کند.  

اگر قرار باشد ترامپ به قید سوگند گواهی دهد، کارول قصد دارد آنجا حاضر باشد. او در مصاحبه‌ای به رویترز گفت: منتظر لحظه‌ای هستم که وارد اتاق شوم و آن طرف میز مقابل او بنشینم. هر روز به آن فکر می‌کنم.

کارول ۷۷ ساله که سابقا ستون‌نویس مجله ال (Elle) بود، در شکواییه خود و دادخواست پس گرفتن اظهارات ترامپ به دنبال جبران خسارت نامشخص است.

این یکی از دو پرونده افترا در رابطه سوءرفتار جنسی علیه ترامپ است که اکنون با خروج او از ریاست جمهوری ممکن است با شتاب بیشتری مورد رسیدگی قرار بگیرد. وکلای ترامپ در زمان حضور او در کاخ سفید با این استدلال که رسیدگی به وظایف ریاست جمهوری منجر می‌شود تا پاسخگویی به شکایات مدنی غیرممکن شود، رسیدگی به این پرونده را به تاخیر انداختند.

جنیفر راجرز، دادستان فدرال سابق که اکنون پروفسور حقوق دانشگاه نیویورک است، می‌گوید "تنها مانع در پیشبرد این شکایت‌های مدنی این بود که او رئیس جمهور است." روبرتا کاپلان، وکیل این روزنامه‌نگار هم می‌گوید "گمان می‌کنم حسی در میان این قضات وجود دارد که الان زمان رسیدگی به این پرونده‌هاست."

وکیل ترامپ و نماینده دیگر این رئیس جمهوری سابق اظهارنظری درباره این گزارش نداشتند.

ترامپ با شکایت مشابهی از جانب سامر زرووس، از شرکت‌کنندگان سابق برنامه تلویزیونی او به نام "کارآموز" روبروست. زرووس در سال ۲۰۱۶ ترامپ را به سوءرفتار جنسی متهم کرده و گفت که او در جلسه سال ۲۰۰۷ در نیویورک و بعد در هتلی در کالیفرنیا که آنها برای صحبت درباره فرصت‌های شغلی دیدار داشتند، به آزار جنسی او پرداخته است.

ترامپ با رد این اتهامات، زرووس را دروغگو خطاب کرد و موجب شد تا او در سال ۲۰۱۷ شکایتی علیه دونالد ترامپ تنظیم کند. ترامپ تلاش‌های ناموفقی برای بستن این پرونده‌ها داشته و استدلال می‌کرد که به عنوان رئیس جمهور از پاسخگویی به شکایت‌های تنظیم شده در دادگاه‌های ایالتی مصون است. زرووس و کارول جزو ده‌ها زنی هستند که آشکارا دونالد ترامپ را به سوءرفتار جنسی که سال‌ها پیش از رسیدن او به ریاست جمهوری رخ داده، متهم کرده‌اند.

312 310

کد خبر 90096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =