آخرین اخبار

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های آبی قزوین مشاهده نشد

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: بازدید و گشت ها با هدف مراقبت و پایش بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سطح حیات وحش پرندگان آبزی و مهاجر این استان به طور مرتب انجام می شود تاکنون هیچ موردی از پرندگان آلوده و مبتلا در منابع آبی استان گزارش نشده است.

مهران شنتیایی اظهار کرد: حوزه استحفاظی استان قزوین با هدف شناسایی و بررسی وضعیت احتمالی ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آبزی و کنار آبزی و تلفات پرندگان زیستگاه های آبی، به صورت مستمر با همکاری اداره دامپزشکی استان پایش می‌شود.

وی افزود: بازدید و گشت‌ها با هدف مراقبت و پایش این بیماری در سطح حیات وحش پرندگان آبزی و مهاجر این استان به طور مرتب انجام می‌شود و تاکنون هیچ موردی از پرندگان آلوده و مبتلا در منابع آبی استان گزارش نشده است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: گزارشات ماهانه پایش تالاب‌ها در پایان هر ماه به سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل دامپزشکی استان ارسال می‌شود.

شنتیایی ادامه داد: برای جلوگیری از انتقال بیماری هیچگونه پروانه شکاری در این فصل صادر نشد و به مردم توصیه می‌شود از شکار و صید پرندگان مهاجر پرهیز کنند و در صورت مشاهده هرگونه تلفات در طیور اهلی و پرندگان وحشی مراتب را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

انتهای پیام

کد خبر 89697

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =