آخرین اخبار

سپهرفر گفت: امسال سه آبشار گیوران خوی، داراب سلماس و بدلان خوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

«حسن سپهرفر»، در گفتگو با خبرنگار شبستان در ارومیه، با اشاره به ثبت سه آبشار در فهرست میراث طبیعی ملی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت  استان آذربایجان‌غربی وجود چشمه‌ها، کوه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارهای زیبا است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی افزود: در این راستا آبشار زیبای بدلان در 24 کیلومتری شهر خوی در زمره این‌ها است که در ردیف آبشارهای دائمی قرار دارد و این آبشار در در دامنه کوه بلند اورین شهر خوی واقع و حدود 50 متر ارتفاع دارد.

این مسئول گفت: آبشار بدلان تقریبا در ردیف بلندترین آبشارهای استان آذربایجان‌غربی قرار دارد و در فاصله پنج کیلومتری روستا بدلان قرار گرفته و در بین محلی‌ها به آبشار قیزیل چیر مشهور است.

وی تصریح کرد: همچنین آبشار گیوران هم یکی از آبشارهای شهرستان خوی است که به همراه آبشار داراب سلماس در سوم اسفند سال جاری در شورای ثبت ملی آثار طبیعی به ثبت رسید.

سپهرفر افزود: با ثبت این سه اثر طبیعی تعداد آثار طبیعی استان به 18 مورد رسید و در این میان شهرستان تکاب با 6 اثر طبیعی پیشقراول این حوزه است.

وی عنوان کرد: پیشتر در سال جاری آبشار قینرجه تکاب و چشمه معدنی شور سو چایپاره از جمله آثار طبیعی ثبت شده در فهرست ملی بودند.

پایان پیام/566
کد خبر 89692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =