آخرین اخبار

 ازدواج با دختر فقیر منطقی است یا نه؟

آیا ازدواج با دختر فقیر می‌تواند به ایجاد مشکلاتی در زندگی مشترک بیانجامد؟ این مشکلات تا چه حد دوام زندگی مشترک را تهدید خواهند کرد؟ بیشتر کارشناسان بر وجود شرایط هم سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در ازدواج تاکید می‌کنند. چرا که تفاوت موجود بین طرفین، منجر به تعارض‌ها و اختلاف نظرهای زیادی می‌شود که قدرت سازگاری زوجین و خانواده‌ها را پایین می‌آورد. با آگاهی از مشکلات موجود و کمک گرفتن از روانشناس می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید و ازدواج موفقی با دختر مورد علاقه خود داشته باشید. در ادامه به نکات مهم ازدواج با دختر فقیر می‌پردازیم.

ازدواج با دختر فقیر : چند نکته مهم 

در صورتی که قصد ازدواج با دختری فقیر را دارید برای آنکه بتوانید چالش‌ها و مشکلات آینده را به حداقل برسانید. باید شناخت کاملی از یکدیگر داشته باشید چرا که ممکن است شما جزو افرادی که برای ازدواج باهم مناسب نیستند قرار بگیرید.  توجه به برخی نکات ضرورت دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱- ازدواج با دختر فقیر و پیش بینی مشکلات 

نکته مهم این است که بی گدار به آب نزنید؛ چون این نوع ازدواج ممکن است تبعاتی داشته باشد. واقع‌بین باشید و مشکلاتی که بر سر راه شما قرار خواهند گرفت را در نظر گرفته و ببینید چه راه حل‌هایی برای آن‌ها می‌توانید پیش بینی کنید. آیا توانایی‌ها و منابع کافی برای برطرف کردن این مشکلات را دارید یا نه ؟ آیا هردو شما مهارت های لازم برای ازدواج موفق را کسب کرده‌اید؟

۲- به تفاوت های فرهنگی دقت کنید

بهرحال اختلاف طبقاتی در ازدواج مسأله مهمی است. آنچه که بیش از تفاوت سطح اقتصادی، ازدواج موفق را تهدید می‌کند تفاوت سطح فرهنگی است. معمولا افرادی که از نظر اقتصادی شرایط متفاوتی دارند اوضاع فرهنگی آن‌ها نیز مشابه یکدیگر نیست. این عدم تشابه فرهنگی مشکلات و معضلات زیادی را برای زوجین ایجاد خواهد کرد. زیرا فرهنگ مقوله‌ای است که سبک زندگی افراد را تعیین می‌کند. 

زن و مردی با سبک زندگی کاملا متفاوت معمولا نمی‌توانند با یکدیگر و با خانواده‌های هم تعامل مثبتی داشته باشند. به همین دلیل پیش از ازدواج با دختر فقیر تلاش کنید تا در مورد وضعیت فرهنگی خانواده دختر مورد نظر خود و میزان تشابهات آن‌ها با خانواده خود شناخت بیشتری کسب کنید. به دست آوردن اطلاعات از آداب، رسوم و سبک زندگی کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد.

۳- سطح توقعات خود و خانواده را در نظر بگیرید

اول از همه باید خود و خانواده خودتان را خوب بشناسید و بدانید دختر خوب برای ازدواج از نظر شما کیست. اگر قرار است که با فردی ازدواج کنید که وضعیت مالی پایین‌تری نسبت به شما دارد، برای اینکه در زندگی مشترک به مشکل برنخورید باید بتوانید مهارت سازگاری خود را افزایش دهید و سطح توقعات خود و خانواده‌تان را مورد تجدید نظر قرار دهید. اگر شما یا خانواده‌تان سطح توقعات بالایی دارید که می‌دانید خانواده دختر قادر به برآورده کردن آن‌ها نیست، باید تلاش کنید این توقعات را تعدیل نمایید.

گرچه این امر همیشه آسان نیست. چون ممکن است بتوانید انتظارات و توقعات خود را پایین بیاورید اما این را در نظر بگیرید که احتمال دارد خانواده شما نتوانند این کار را انجام دهند. برآورده نشدن انتظارات معمول از طرف خانواده عروس نه تنها منجر به نارضایتی خانواده شما خوهد شد بلکه فشار بسیاری را به خانواده دختر تحمیل خواهد کرد. همه این موارد تعارضات زیادی را رقم می‌زند که به زندگی آینده شما آسیب خواهد زد و به همین دلیل ازدواج با دختر فقیر باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد.
 

ازدواج با دختر فقیر چقدر عملی است؟

ازدواج تصمیم مهمی در زندگی هر فردی است که مسیر زندگی آینده او را تا حد زیادی تعیین می‌کند. در زندگی مشترک، همه زوجین چالش‌ها و اختلاف نظرهای زیادی را تجربه می‌کنند اما این که چقدر این اختلافات کیفیت و دوام زندگی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به مهارت‌های سازگاری و توانایی حل مساله در آن‌ها بستگی دارد. اگر قصد ازدواج با دختری فقیر را دارید، بهتر است از مشاوره ازدواج کمک بگیرید. برای یک ازدواج موفق و با چالش کمتر، باید تلاش کنید تا در انتخاب همسر تان نحوه تعامل او با خانواده خود را نیز در نظر بگیرید. 

در عین حال اختلافات در ازدواج و خانواده‌ها برای خیلی از زوجین وجود دارد اما انعطاف پذیری و قدرت سازگاری طرفین کیفیت ازدواج را تعیین می‌کند. برای آنکه بتوانید برای ازدواج خود بهترین تصمیم را بگیرید نیاز به شناخت درست از فرد مورد نظر و افزایش خودآگاهی درباره ملاک‌ها و توانایی‌های خود دارید. به این منظور مشاوره پش از ازدواج کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه ازدواج با دختر فقیر و برای آینده خود بگیرید. 

کد خبر 89575

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =