آخرین اخبار

مشکلات آبی روستاهای سیریک را به حداقل می رسانیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: بسیاری از خطوط انتقال و شبکه های مناطق سیریک با توجه به جمعیت ۳۰ سال پیش ایجاد شده که با افزایش جمعیت، امکانات موجود پاسخگوی نیاز فعلی نیست و در تلاش هستیم تا با اجرای برخی پروژه ها، مشکلات آبی روستاهای سیریک را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در نشست با ائمه جمعه شهرهای هرمزگان اظهار کرد: توصیه‌های امامان جمعه و بیاناتی که در خطبه های نماز جمعه مطرح می شود به عنوان یک خواسته به حق، پیگیری و آن را به نتیجه می رسانیم و پیگیری موضوعات مطروحه در خطبه‌های نماز جمعه مصداق عمل به وظایف است.

وی افزود: هر گاه امامان جمعه موضوعی در زمینه آب مطرح کرده‌اند، با حضور میدانی و همفکری، پیگیری و برای رفع آن برنامه ریزی و اقدام کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان افزود: از اوایل امسال با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، گستره فعالیت این شرکت بیشتر و حجم کارها افزایش یافت که نیازمند تخصیص اعتبار و برنامه ریزی بهتر برای خدمات رسانی مطلوب و بهینه بودیم.

وی با اشاره به اینکه استاندار هرمزگان نیز در زمینه تامین آب مناطق مختلف استان تاکید ویژه‌ای داشته و برای حل آن حمایت‌های زیادی کرده است، تصریح کرد، به مردم روستاها این اطمینان را می دهیم که با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، برنامه ریزی و عملیات اجرایی برای رسیدن به نقطه مطلوب انجام و شاهد بهبود وضعیت آب در این مناطق خواهیم بود.

قصمی در تشریح جزئیات خدمات رسانی به مناطق مختلف هرمزگان به وضعیت آب شهرستان سیریک اشاره کرد و گفت: بسیاری از خطوط انتقال و شبکه های مناطق سیریک با توجه به جمعیت ۳۰ سال پیش ایجاد شده که با افزایش جمعیت، امکانات موجود پاسخگوی نیاز فعلی نیست و در تلاش هستیم تا با اجرای برخی پروژه ها، مشکلات آبی روستاهای سیریک را به حداقل ممکن برسانیم.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، خط انتقال آب راونگ به روستاهای سیریک به طول ۳۰۰ کیلومتر حدود ۲۶ سال پیش احداث شده است که ظرفیت جدیدی با توجه به افزایش جمعیت ایجاد نشده بود.  در حال حاضر علیرغم در مدار بودن ظرفیت کامل آن، پاسخگوی نیاز فعلی نیست.

وی به اقدامات شرکت آب و فاضلاب در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: با هدف بهبود وضعیت آب روستاهای سیریک، عملیات ایجاد بخشی از خط انتقال جدید در دستور کار است که با طی شدن روند مناقصه، عملیات احداث ۲۵ کیلومتر آن آغاز خواهد شد.

قصمی با بیان اینکه منابع مالی تعریف شده ای برای اجرای این طرح نداریم، گفت: برای تسریع در رفع این مشکل منابع لازم از مسیر دیگر تامین شده است که امیدوارم ظرف مدت یکسال به سرانجام برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اجرای خط انتقال آب از تصفیه خانه جاسک تا کوه مبارک، گفت: ۳۸ کیلومتر از این خط انتقال باقی مانده که با تکمیل آن مشکل آب ۲۹ روستای حد فاصل شهرستان جاسک مرتفع می شود.

وی از افزایش ظرفیت آب شهر سیریک خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته آبگیر سایت آبشیرین کن سیریک روی اسکله این شهر نصب و تا پایان امسال ظرفیت آن به دو هزار متر مکعب در شبانه روز خواهد رسید.

قصمی این اطمینان را داد که تا پایان نیمه اول سال آتی، ظرفیت آب شیرین کن سیریک به سه هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یابد.

وی همچنین از وارد مدار شدن آب شیرین کن زیارت تا پایان اردیبهشت ماه سال بعد خبر داد و گفت: این آب شیرین کن نیز سه هزار متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که با وارد مدار شدن آن، مشکلات بخشی از روستاهای سیریک حل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در ادامه با اشاره به وضعیت آب شهرستان خمیر، افزود: با اقدامات انجام شده چالش آبی در شهرستان مرتفع و رضایت نسبی بر این شهرستان حاکم است.

قصمی با بیان اینکه ظرف ماه‌های آینده پروژه انتقال آب به رویدر به اتمام خواهد رسید، گفت: برای استفاده از ظرفیت آب تولیدی آب شیرین کن بندرعباس نیازمند خط انتقال جدید حد فاصل کهورستان تا خط انتقال آب شیرین کن بندرعباس – خمیر هستیم.

وی همچنین از توجه ویژه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به روستاهای تحت پوشش قلعه قاضی و تخت اشاره کرد و گفت: در جلسه مشترکی که با دهیاران و شوراهای این مناطق داشتیم خواسته ها و نیازهای مناطق احصاء و عملیات بازسازی ایستگاه های پمپاژ و مخازن و توسعه شبکه مناطق روستایی در دستور کار است که طبق قولی که در نشست با دهیاران و شوراهای مناطق یاد شده داده ایم تا پایان اسفند گزارش آن اعلام خواهد شد.

کد خبر 88913

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =