آخرین اخبار

خنثی‌سازی تحریم‌ها نیازمند تسهیل‌گری در حوزه صادرات است

استاندار کرمانشاه یکی از ابزارهای جهش تولید را تسهیل‌گری در حوزه صادرات دانست و گفت: خنثی‌سازی تحریم ها با تسهیل‌گری در مسیر کارآفرینان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور معاون اقتصادی استاندار و مدیران و فعالان حوزه صنعت و تجارت و بخش خصوصی برگزار شد؛ اظهار داشت: ساختار اداری کشور به گونه ای است که استان‌ها استقلال تصمیم گیری چندانی در حوزه اقتصادی برخوردار نیستند و مدیران برای هر کاری نیازمند استعلام از وزارتخانه هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کشور بخواهد پیشرفت کند باید حتما این اختیار تصمیم گیری در حوزه اقتصادی را به استان‌ها واگذار کنند تا مشکلات به حداقل برسد.

استاندار کرمانشاه برخی از این مشکلات حوزه اقتصادی را نیز در حوزه اختیارات استان دانست و گفت: انتظار می رود که مدیران دستگاه‌های مختلف اینگونه مشکلات را با دلسوزی مرتفع نمایند.

وی گمرک را از جمله مجموعه‌های مرتبط با صادر کنندگان دانست و گفت: صادرکنندگان در شرایط بسیار سخت و با ایثارگری فداکاری در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی مشغول فعالیت هستند و به کشور کمک می کنند.

بازوند بیان کرد: این شرایط دشوار باید مجموعه گمرک تسهیلگر بخش صادرات باشد در غیر اینصورت ما گرفتار یک خود تحریمی داخلی خواهیم شد.

وی ادامه داد: متاسفانه در ساختار اداری برخی از کارمندان تمایلی به جوابگویی به ارباب رجوع را نداشته و انگار وظیفه ای در این حوزه ندارند که این یک ذهنیت بسیار بد و مخرب است و این افراد باید توبیخ شوند.

انتهای پیام/پ

کد خبر 88906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =