آخرین اخبار

بنی عقیل گفت: ذخایر استراتژیک خون گلستان به ۳.۲ روز رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «سید صادق بنی عقیل» صبح امروز (پنجشنبه 30 بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: در روزهای اخیر 20 درصد مراجعات اهداکنندگان به مراکز انتقال خون استان کاهش یافته است.

مدیرکل انتقال خون گلستان ادامه داد: نیازمند آن هستیم که 160 تا 170 واحد خونگیری روزانه اتفاق بیفتد تا بتوانیم ذخایره خونی استان را تقویت کنیم.

بنی عقیل با بیان اینکه در روزهای اخیر اهدای خون در استان به 135 واحد رسیده است، گفت: این مهم منجر به آن شده است که ذخایر استراتژیک خونی در استان 3.2 روز برسد.

وی به شرایط گروه های خونی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ذخایر استراتژیک گروه خونی O مثبت، Aمثبت، AB مثبت به سه روز رسیده که اگر به کمتر از این میزان برسد شرایط ما در استان بحرانی می شود.

مدیرکل انتقال خون گلستان تاکید کرد: ذخایره استراتژیک گروه خونیO  منفی، A منفی، AB منفی به چهار روز رسیده است ولی اگر نیاز مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی افزایش یابد ممکن است ذخایر استراتژیک گروه های خونی نیز در وضعیت قرمز قرار گیرد.

بنی عقیل به دغدغه کمبود پزشک رسمی در انتقال خون استان گلستان اشاره کرد و افزود: در مجموع در استان سه پزشک رسمی و یک پزشک قراردادی وجود دارد، با توجه به میزان مراکزی که در سطح استان وجود دارد نیاز است که از ظرفیت چهار پزشک دیگر استفاده شود.

پایان پیام/587
کد خبر 88902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =