آخرین اخبار

تندباد با سرعت ۱۰۴ کیلومتر غرب خراسان شمالی را درنوردید

بجنورد- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندبادی با سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت روز پنجشنبه منطقه «مهمانک» شهرستان مانه و سملقان واقع در غرب استان را درنوردید.

مهری هاشمی دوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ناپایداری هوا تا فردا در استان ادامه دارد اظهار داشت: برای امروز هم وزش باد و توفان برای نقاط مختلف استان پیش بینی شده است.

وی گفت: برای امروز افزایش ابر و بارش باران در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است که در برخی مناطق به صورت رگبار خواهد بود.  

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: از اواخر امشب تا صبح جمعه هم در مناطق سردسیر بارش برف و وقوع مه گرفتگی محتمل است.

وی گفت: مردم استان تا صبح شنبه آینده کاهش ۱۴ تا ۱۶ درجه ای دمای هوا را تجربه می کنند، امشب در بجنورد دمای هوا تا منهای یک درجه سانتیگراد کاهش می یابد. 

هاشمی دوین افزود: در شبانه روز گذشته دشت در شهرستان گرمه و کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای پنج درجه سانتیگراد سردترین و ایستگاه آشخانه با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان گزارش شده است. 

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۲ درجه و بیشینه آن ۲۲ درجه سانتیگراد بوده است. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای ۳۴۴ هزار هکتار عرصه باغی و کشاورزی است. این استان در حدفاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.

کد خبر 88901

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =