آخرین اخبار

تقابل یحیی و قلعه‌نویی در اختتامیه نیم‌فصل

فردا با برگزاری یک بازی پرونده نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر بسته می‌شود و تکلیف قهرمان نیم‌فصل نیز مشخص خواهد شد؛ دیداری که بین گل‌گهر و پرسپولیس برگزار می‌شود و این بازی معوقه می‌تواند اختتامیه جذابی برای نیم‌فصل نخست لیگ باشد.

روزنامه خراسان: فردا با برگزاری یک بازی پرونده نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر بسته می‌شود و تکلیف قهرمان نیم‌فصل نیز مشخص خواهد شد؛ دیداری که بین گل‌گهر و پرسپولیس برگزار می‌شود و این بازی معوقه می‌تواند اختتامیه جذابی برای نیم‌فصل نخست لیگ باشد. پرسپولیس یحیی که مثل فصل قبل در اواخر نیم‌فصل اول اوج گرفته و با 4 برد متوالی به این بازی رسیده، با پیروزی و کسب 3 امتیاز می‌تواند به عنوان صدرنشین به کار خود در نیم‌فصل اول پایان دهد. پرسپولیس در صورت تساوی در بازی معوقه خود، با سپاهان در امتیاز 28 شریک خواهد شد اما به‌خاطر یک تفاضل گل کمتر به قهرمانی نیم‌فصل نخواهد رسید، پس برد و کسب امتیاز کامل در بازی فردا تنها راه رسیدن سرخ‌ها به صدر جدول است.

آن‌ها برای این مهم باید گل‌گهر تیم ششم جدول را شکست دهند که فقط 5 امتیاز از آن‌ها پایین‌تر است، ضمن این‌که بازی در خانه حریف برگزار می‌شود و تیم قلعه‌نویی هم می‌تواند با پیروزی در این مسابقه تا رده چهارم جدول بالا بیاید و نیم‌فصل را با این عنوان تمام کند. تمامی این‌ها دست به‌دست هم داده تا 2 تیم با ‌انگیزه‌هایی مضاعف به استقبال آخرین بازی خود در نیم‌فصل اول بروند. در 4 فصل گذشته که پرسپولیس درنهایت به قهرمانی لیگ برتر دست یافت، 3 بار قهرمان نیم‌فصل شده و یک بار هم تنها به خاطر تفاضل گل کمتر این عنوان را از دست داده بود.

تیم برانکو در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم به ترتیب با 32 و 33 امتیاز از 15‌بازی قهرمان نیم‌فصل شد اما در لیگ هجدهم با 31 امتیاز تنها به خاطر تفاضل کمتر نسبت به سپاهان و پدیده در پایان هفته پانزدهم در رده سوم قرار گرفت. حالا یحیی هم قصد دارد با قهرمانی در نیم‌فصل مثل 4 فصل گذشته اسب خود را برای قهرمانی زین کند. پرسپولیس تا اینجای فصل و به لطف 4 برد متوالی اخیر موفق شده از 14 بازی خود 27 امتیاز بگیرد اما همچنان به میانگین لازم برای قهرمانی (2 امتیاز از هر بازی) دست نیافته است.

حالا پرسپولیس فرصت این را دارد تا با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان‌30 امتیازی شده و به میانگین لازم برای قهرمانی دست یابد که اگر این‌گونه شود تنها تیم لیگ بیستم در پایان نیم‌فصل اول خواهد بود که به این میانگین می‌رسد و درواقع تنها مدعی استاندارد قهرمانی تا این‌جای فصل به‌شمار خواهد آمد. این بازی‌ یک غایب سرشناس هم دارد و این غایب بزرگ کسی نیست بجز گادوین منشا. ستاره‌10‌گله سیرجانی‌ها به‌دلیل شادی بعد از گل منشوری تا اطلاع ثانوی محروم است و مسلما مدافعان پرسپولیس باید بابت این موضوع خوشحال باشند. در پرسپولیس نیز هنوز وضعیت کنعانی‌زادگان مشخص نیست اما حتی اگر او این بازی را هم از دست بدهد، یحیی خیلی نگران خط‌دفاعی تیمش نخواهد بود و بازهم زوج سیدجلال و کمال می‌توانند برگ برنده سرمربی سرخ‌ها باشند.

کد خبر 88800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =