آخرین اخبار

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
تندباد ایلام را درمی‌نوردد

گروه استان‌ها ـ ورود سامانه جدید بارشی توام با باد شدید و باران، فعالیت روزانه را تحت‌تاثیر و به قطع آب در برخی نقاط استان شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  ایلام ‌ورود سامانه جدید بارشی توام با باد شدید و باران، فعالیت روزانه را تحت‌تاثیر و منجربه قطع آب در برخی نقاط استان شده است.

این وضعیت موجب آماده‌باش واحدهای امدادی و استقرار تیم‌های راهداری در جاده‌های استان شده است و نیروهای خدماتی شهرداری‌ها برای پیشگیری از اتفاقات ناشی از باد و باران و احتمال سیل و جاری شدن سیل در معابر خود را آماده کرده‌اند.

صدور دستورات هوشیاری توسط مدیریت بحران استانداری ایلام و استقرار واحدهایی از پلیس راه در جاده‌های کوهستانی نیز از دیگر اقدامات در حال انجام استان برای این شرایط است.

وزش باد امشب کاهش می‌یابد

بنا به گفته مجتبی میهن پرست  د وضعیت حال سرعت وزش باد در استان ایلام 75 کیلومتر بر ساعت بوده که از امشب از سرعت آن کاسته‌می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان ایلام در  ادامه خاطرنشان کرد: ظهر فردا پنجشنبه 30 بهمن ماه 1399 سرعت باد دوباره در ایلام افزایش خواهد یافت.

وی بارش باران همراه با تگرگ و بارش برف در نقاط مرتفع و کوهستانی را از تبعات سامانه فعال ورودی به استان ایلام عنوان کرد و گفت: انجام اقدامات پیشگیرانه برای این شرایط یک ضرورت است.

کاهش دید افقی  کمتر از 200 متر

سرهنگ رضا همتی‌زاده نیز در ارتباط با شرایط جوی موجود استان ایلام اظهار داشت: در شرایط فعلی راه‌های ارتباطی استان باز و تردد در آن جریان دارد.

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: در برخی محورها منجمله محور ایلام به آبدانان حد فاصل تونل کبیرکوه، ایلام به کرمانشاه و ایلام به ایوان به علت شرایط جوی رانندگان ترددکننده در این محورها با کاهش دید افقی  کمتر از 200 متر مواجه هستند.

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: کاهش دید افقی به کمتر از 200 متر و وزش باد شدید و باران  موثر در رانندگی در جاده‌های استان بوده است و میطلبد که احتیاط در رانندگی مد نظر رانندگان باشد.

وی به پیش بینی‌های هواشناسی استان ایلام اشاره کرد و افزود: شهروندان عزیز در این شرایط مسافرت خود را به تاخیر بیندازند و در صورت ضرورت شرایط جوی و امکانات مختص این شرایط را حتما همراه داشته و آن را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/180/ش

کد خبر 88708

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =