آخرین اخبار

افزایش شیوع کرونا در استان اردبیل / عید سختی ‌پیش‌رو ‌داریم‌

گروه استان‌ها - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و بی‌توجهی به تردد و حضور در تجمعات و مراکز عمومی عید سختی در پیش روی استان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردبیل،  شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان ادامه دارد و این موضوع سبب افزایش شیوع کرونا در استان با خیز ملایم شده است.

وی با اشاره به لزوم همکاری و مشارکت مردم در کاهش تجمعات و تردد در سطوح شهر نیز گفت: امیدواریم مردم در این زمینه با در نظر گرفتن شرایط اهتمام و تلاش جدی داشته باشند و با مدیریت وضعیت موجود اقدامات لازم و اساسی را انجام دهند که این موضوع نیازمند فرهنگ‌سازی و توجه جدی مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: در حال حاضر چهار شهرستان اردبیل وارد وضعیت زرد شدند و وضعیت در یک شرایط شکننده و ناپایدار قرار گرفته است که در صورت ادامه سریال بی‌توجهی‌ها تبعات خطرناکی در پیش روی استان است.

حبیب‌زاده ادامه داد: مردم نباید گرفتار عادی‌انگاری کرونا شوند و در این زمینه رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های کنترل این بیماری حائز اهمیت و اساسی است که در این زمینه به دنبال کاهش نوسان مبتلایان در استان هستیم که این موضوع نگرانی‌ها را افزایش داده و مهم‌ترین دلیل کاهش رعایت عمومی است.

وی اظهار کرد: احتیاط جدی توسط مردم برای کنترل بیماری نیازمند توجه جدی و ویژه است و در این زمینه نیاز است تا استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی برای پرهیز از حضور در اجتماعات مبنای کار باشد و اقدامات مراقبتی در این راستا بهبود یابد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام/144/ش

کد خبر 88701

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =